Cannes Lions: Na shortlistu práce pro Kaufland, ČAP i VZP

úterý, 20. června 2023, 14:10 Aktuality, Reklama MediaGuru

Na reklamním festivalu v Cannes mají šance na medailové umístění i některé české práce. Ve hře jsou ještě kampaně pro Kaufland a ČAP. Do užšího výběru se dostala i práce pro VZP.

Ocenění Cannes Lions, zdroj: Cannes Lions

Ocenění Cannes Lions, zdroj: Cannes Lions

Na shortlist letošního ročníku největší světové reklamní soutěže Cannes Lions se dostaly i některé práce z Česka.

V kategorii Entertainment for Gaming má ve dvou podkategoriích zastoupení limitovaná edice Fofrtašky 2.0 pro gamery. Pro společnost Kaufland Česká republika ji realizovaly agentury skupiny Omnicom Group - contentová agentura Fuse, gamingová kreativní agentura DDB FTW a OMD

Kampaní Fofrtaška 2.0 oznámila společnost Kaufland Česká republika pokračování své spolupráce s esportovým týmem Sinners. Limitovaná edice oblíbené nákupní tašky na kolečkách byla inspirována nevěrnějšími zákazníky tohoto obchodního řetězce – seniory, oslovit a zaujmout pak měla zejména mladší cílovou skupinu. Fanouškům a hráčům proto nabídla např. i panel na solární záření určený k nabíjení herního gearu nebo telefonu.

Zdroj: Kaufland

V kategorii Média (rovněž ve dvou podkategoriích) se na shortlist probojovala kampaň z konceptu 13 minut pro Českou asociaci pojišťoven (ČAP) od McCann Prague. Šanci má i v kategorii Brand Experience and Activation. Letos je zastoupena s kampaní Národního dne bez spěchu. Loni s kampaní 13 minut získala stříbrného lva.

Zdroj: ČAP

Do užšího výběru se dostala i další práce od McCann Prague, a to v kategorii Zdraví a wellness, a to pro VZP za kampaň na edukativní projekt Systemshop.cz. Otevřela jím celospolečenskou debatu o udržitelnosti zdravotního systému. V této kategorii jsou už známy i oceněné práce, medailového lva si Systemshop neodveze.

Zdroj: VZP

-mav-