Česká značka Moser má nový brand positioning

pondělí, 19. června 2023, 13:00 Aktuality, Marketing, Reklama MediaGuru

Nový směr značky se promítá nejen do produktového designu, ale i do aktuálních kampaní na podporu novinek pro rok 2023 od uměleckého ředitele Jana Plecháče.

Z vizuálu značky Moser, zdroj: Moser

Z vizuálu značky Moser, zdroj: Moser

Česká značka křišťálového skla Moser má nový brand positioning, který staví na tradici sklářského řemesla a propojuje ho se soudobým stylem v umění i životě. Nový směr značky se promítá nejen do produktového designu, ale i do aktuálních kampaní na podporu novinek pro rok 2023 od uměleckého ředitele Jana Plecháče – vázy Abyss a kolekcí Harmonic a 1913. Kampaně k posledním dvěma zmiňovaným kolekcím startují v České republice i v zahraničí v polovině června. Kromě vlastních kanálů se opírají především o PR a online reklamu.

„Cílem nové brandové identity je povýšit každodenní situace na zážitek prostřednictvím našich designových kousků. V kampani se zaměřujeme na náročnou klientelu v tuzemsku i na prioritních exportních trzích,“ říká marketingová ředitelka značky Moser Martina Jirásková a dodává: „Právě novinkové portfolio našeho uměleckého ředitele Jana Plecháče doprovozené novou komunikační kampaní je cestou, jak rozvířit celou škálu emocí a dostat se s kolekcemi Moseru blíž k situacím každodenního života.“

Zdroj: Moser

Zdroj: Moser

Mezi hlavní produktové novinky, které jsou zároveň nositeli „nové éry“ Moseru, patří kolekce váz Harmonic. Vizuální stránka komunikace, která cílí především na úspěšné ženy, se nese v pastelových barvách s lehce zamlženým obrazem a vychází z klíčových prvků jemnosti, něžnosti a křehkosti.

Odkazem na kořeny a tradici Moseru, který značka transformuje do dnešní doby, je nápojový set 1913. „Novou podobu setu odlivek a karafy 1913 chceme dostat především do pozornosti mladých úspěšných zákazníků. Kombinace hodnot vycházejících z dědictví Moseru a soudobého špičkového designu pro každodenní využití je právě tím, co v dané cílové skupině rezonuje,“ definuje komunikační směr Martina Jirásková.

V průběhu dubna spatřila světlo světa i Plecháčova prvotina pro značku Moser – akvamarínově modrá a hlubinami inspirovaná váza Abyss. Ta byla představena v rámci veletrhu Milan Design Week. 

Aktuální kampaň bude probíhat na vlastních kanálech Moseru (newslettery, web, e-shop a blog), in-store v podobě instalací ve všech čtyřech značkových prodejnách Moser v Praze a Karlových Varech, na sociálních platformách Moseru, v on-line prostoru, printu i v designových a byznysových médiích prostřednictvím řízených PR aktivit. Klíčovými aktivitami značky budou i nadále sponzoring a účast na vybraných eventech a veletrzích v České republice i zahraničí.

Realizační tým marketingových kampaní

  • Marketingová ředitelka: Martina Jirásková
  • Umělecký ředitel: Jan Plecháč
  • Vizuální koncept: Studio Marvil
  • Content: C3 Prag
  • Umělecký fotograf: Pavel Hejný
  • Videomaker: Anežka Horová
  • Produkce: Parlay
  • PR: Ogilvy Czech

-mav-