Disney+ uvedla obrazově vylepšené verze filmů Avatar

čtvrtek, 8. června 2023, 09:25 TV, Aktuality MediaGuru

Streamingová služba Disney+ uvedla ve středu 7. června na svou platformu druhý díl kinohitu Avatar s podtitulem The Way of Water. Fantasy snímek je divákům dostupný ve formátu Dolby Vision se zvukem Dolby Atmos. Překvapení se dočkal i první Avatar.

Do 4K rozlišení a Dolby Atmos zvuku přešel na Disney+ i první film Avatar. Zdroj: Disney+

Do 4K rozlišení a Dolby Atmos zvuku přešel na Disney+ i první film Avatar. Zdroj: Disney+

Streamovací služby už se snaží nějakou dobu uvádět v nejvyšší obrazové kvalitě své hlavní tituly a nejinak tomu bylo i v případě druhého dílu fantasy snímku Avatar: The Way of Water. Předplatitelé ho mohou od středy 7. června zhlédnout v rozlišení 4K UHD, obrazově je pak vylepšený technologií Dolby Vision. Prostorový zvuk Dolby Atmos má pak v divákovi vyvolat pocit 360-ti stupňového audia. K dispozici je řada jazyků včetně podpory češtiny v audiu i titulcích.

Disney+ si však připravila při příležitosti uvedení druhého dílu také překvapení v případě úvodního snímku. Se stejným formátem a zvukem je nyní nově k dispozici i Avatar. Ten měli předplatitelé doposud k dispozici pouze v HD rozlišení s prostorovým zvukem Dolby Digital 5.1. Vedle filmů jsou pro fanoušky tohoto fantasy připraveny i bonusy, byť je stránka samotného druhého filmu nenabízí. Do kategorie Avatar Collection jsou umístěny několikaminutové pohledy do zákulisí natáčení.

-lukpol-