Kia vstupuje v ČR do e-sportu, spojuje se s týmem eSuba

úterý, 13. června 2023, 07:10 Aktuality, Reklama MediaGuru

Automobilka Kia se na českém trhu spojuje s herním portálem TryHard.cz a česko-slovenskou organizací eSuba.

Automobilka Kia se na českém trhu spojuje s česko-slovenskou organizací eSuba, zdroj: Kia.

Automobilka Kia se na českém trhu spojuje s česko-slovenskou organizací eSuba, zdroj: Kia.

Společnost Kia Czech vstupuje do podpory e-sportové komunity v České republice. Nově se spojuje s herním portálem TryHard.cz a česko-slovenskou organizací eSuba. Cílem je podpořit, rozvíjet a edukovat místní hráčskou komunitu. Součástí e-sportové strategie značky na tuzemském trhu je také uspořádání turnaje League of Legends v pražské Vodafone Playzone Arena pod názvem „DriveToVictory“. V České republice tak Kia navazuje na své několikaleté globální esportové aktivity a podporu evropského mistrovství League of Legends EMEA Championship (LEC).

Propojením s tuzemskou e-sportovou scénou cílí Kia na nové publikum příležitostných hráčů a diváků. „Tato skupina využívá specifické kanály, jako jsou komunitní portály, online televizní streamy na platformě Twitch a komunitní chaty, jako je Discord. Obsah našeho Discordu postupně vyplní nová kampaň evropské centrály Kia ‚Zůstaň věrný svojí lajně‘ vyzdvihující různé role hráčů ve hře League of Legends,“ popisuje Zbyšek Jordák, vedoucí marketingu Kia Czech, a dodává: „Na lokální úrovni budeme v úzkém spojení s hráčskou komunitou. V partnerství s nejúspěšnějšími herními týmy budeme naše aktivity propagovat na sociálních sítích prostřednictvím online streamů a on-line i off-line turnajů.“

Herní organizace eSuba je historicky nejúspěšnějším profesionálním týmem v České republice a na Slovensku. Od svého vzniku v roce 2004 dokázal tým získat již více než 1500 medailových umístění na turnajích po celém světě, včetně několika titulů mistrů světa. Kia se v rámci partnerství stává exkluzivním partnerem udržitelné mobility eSuby. Tým eSuba bude během šesti měsíců vytvářet edukativní obsah a zorganizuje online turnaj, kterého se zúčastní několik desítek týmů. Finále turnaje nazvanéDrive To Victory “ se odehraje ve Vodafone Playzone Arena v pražském obchodním centru na Chodově. Hráči budou soutěžit o oficiální merchandising Kia, lekce s profesionálními trenéry a vítězný tým vyhraje navíc vstupenky na finále evropského turnaje League of Legends EMEA Championship (LEC), který se letos odehraje ve francouzském městě Montpellier.

Pro aktivní propojení s hráči a propagaci redakčního nativního obsahu byl dedikován prostor na herním portálu TryHard.cz. Exkluzivně bude komunikován týdenní přehled shrnující informace ze světa League of Legends a videorozhovory s profesionálními hráči e-sportu a herními influencery, které budou vznikat díky možnosti využití elektromobilu EV6. 

-stk-