Komunikaci Škoda Auto povede Tom Drechsler

pondělí, 26. června 2023, 14:10 Aktuality, Lidé, PR MediaGuru

Ve vedení oddělení Komunikace společnosti Škoda Auto nahrazuje Tom Drechsler Arianu Kilian.

Tom Drechsler, zdroj: Škoda Auto

Tom Drechsler, zdroj: Škoda Auto

Do vedení oddělení Komunikace společnosti Škoda Auto nastoupí od 1. července Tom Drechsler, který do března letošního roku působil jako šéfredaktor časopisu Auto Bild a jednatel skupiny Auto Bild Group. Na této pozici vystřídá novinářku a manažerku komunikace Ariane Kilian, která z osobních důvodů dočasně opouští koncern Volkswagen.

„Ariane Kilian zásadně ovlivnila komunikační strategii Škoda Auto. Vedla inovativní kampaně, jako například naši elektrickou ofenzívu prostřednictvím projektů Explore More a Let's Explore, a vytvořila pro značku Škoda pozici orientovanou na budoucnost. Její odborné znalosti, kreativita a nasazení stanovily pro naši automobilku nová měřítka. Respektuji a chápu její rozhodnutí upřednostnit nyní svůj osobní život. Zároveň mě těší, že se nám v osobě Toma Drechslera podařilo získat zkušeného odborníka v oblasti automobilového průmyslu a komunikace,“ komentuje Klaus Zellmer, předseda představenstva Škoda Auto. 

Ariane Kilian se ujala vedení oddělení Komunikace v červnu 2022, tedy v době, kdy Klaus Zellmer převzal funkci předsedy představenstva Škoda Auto. Vystudovaná novinářka působí v koncernu Volkswagen od roku 2006. Předtím pracovala v nakladatelství Burda, deníku Frankfurter Rundschau a jako tisková mluvčí v Německém spolkovém sněmu. Mimo jiné vedla tým Interní komunikace koncernu Volkswagen, jakož i oddělení Komunikace společnosti Volkswagen Group Components a koncernovou divizi Technik. 

Tom Drechsler převezme vedení oddělení Komunikace ve společnosti Škoda Auto od 1. července 2023. Svou kariéru zahájil v Lüneburgu a v roce 1991 nastoupil do nakladatelství Axel Springer Verlag. Zastával různé vedoucí pozice, například politického redaktora časopisu Bild a zástupce šéfredaktora časopisu Bild am Sonntag. Od srpna 2017 do února 2023 působil jako šéfredaktor a jednatel magazínu Auto Bild, kde nesl odpovědnost za motoristická témata napříč značkami ve všech periodikách skupiny Bild.

-stk-