Lagardère Duty Free chce kampaní navodit letní pohodu

sobota, 24. června 2023, 08:10 Aktuality, Marketing, Reklama MediaGuru

Lagardère Duty Free se ve své letní kampani snaží navodit atmosféru pohody už tam, kde cesta na dovolenou začíná.

Zdroj: Lagardère Duty Free

Zdroj: Lagardère Duty Free

Společnost Lagardère Duty Free, jež na pražském letišti provozuje prodejny Aelia Duty Free, Food lovers či Future is Local, zahájila kampaň. Jejím cílem je cestujícím navodit atmosféru léta a pohody už tam, kde jejich cesta začíná, a zároveň upozornit na možnost nákupu, i když jejich cesta končí. 

„Pro nejvytíženější období v roce jsme připravili velmi vizibilní komunikaci za použití výrazných barev souvisejících s létem. Používáme jednoduchý, moderní vizuál s jasným a efektivním sdělením,“ přibližuje kampaň na dotaz MediaGuru Zuzana Šimáková, manažerka marketingu Lagardère Duty Free. 

Kampaň se soustředí na vizuální komunikaci v místě prodeje, promoce a novinky jsou podporovány na sociálních sítích a webových stránkách. „S našimi zákazníky, kteří jsou zvyklí nakupovat online, komunikujeme prostřednictvím aplikace Inflyter.com nebo služby Click&Collect na stránkách aeliadutyfree.cz,“ popisuje Šimáková. 

Součástí kampaně je celá řada akcí a nabídek, včetně novinek v sortimentu, nových značek a travel exclusive výrobků, které nelze koupit nikde jinde.  Na  prodejnách je možné zakoupit vybrané produkty se slevou až do výše 40 % nebo v rámci množstevních slev „Buy More, Pay Less“. „Pro cestující na letišti Praha máme ve vybrané dny také připravený bar s ochutnávkami míchaných drinků zdarma ve walkthrough zóně na Terminálu 1 a v Aelia Duty Free obchodu na Terminálu 2. Pro naše mladší zákazníky připravujeme hrací zónu na Terminálu 1, kde budou mít děti možnost si pohrát se stavebnicemi nebo vyzkoušet tradiční česká autíčka,“ říká Šimáková. 

Důraz je v komunikaci kladen také na lokální produkty, které jsou v nabídce všech obchodů firmy. Ve specializované prodejně Food lovers najdou zákazníci především potraviny a alkohol, v loni otevřeném obchodě Future is Local na Terminálu 2 zase lokální udržitelné značky. „Letos se zaměřujeme na novinky v segmentu kosmetiky (například Noili, Pigmentarium), fashion (doplňky Jana Rollo, kabelky PBG, obuv Pár) a v neposlední řadě rozšiřujeme kategorii pro děti například hračkami od tradičního výrobce Kovap,“ dodává Šimáková. 

Na pražském letišti otevírá udržitelný concept store

čtvrtek 3. listopadu 2022

-stk-