Magenta TV má dvě nové funkce, nabízí řazení podle žánrů

středa, 21. června 2023, 10:10 TV, Aktuality MediaGuru

Filtrování kanálů dle žánrů a přihlášení do služby prostřednictvím mobilního telefonu. To jsou dvě nové funkce, které v uplynulých dnech představila služba Magenta TV společnosti T-Mobile. Drobnou změnou prošla i programová nabídka.

Logo služby Magenta TV. Zdroj: T-Mobile TV

Logo služby Magenta TV. Zdroj: T-Mobile TV

Po nasazení nových funkcí na ně služba upozorňuje v set-top boxu při prvním zapnutí přijímače, a to formou grafické informace a krátkého popisu. Filtrování kanálů podle žánrů je umístěno do prostředí elektronického programového průvodce (EPG). „V televizním programu (EPG) je nyní možné si zobrazit stanice pouze z určitého žánru, například sportovní či filmové,“ uvádí Magenta TV. Další novinku pak popisuje jako „Přihlášení v telefonu“.

„Nově je možné se do TV aplikace přihlásit prostřednictvím telefonu či tabletu. Stačí vyfotit QR kód z obrazovky na televizory a přihlášení dokončit ve svém mobilním zařízení,“ dodává T-Mobile. Drobné změny se dočkala i programová nabídka operátora. „Od 15. 6. z balíčku Zahraničí odstraňujeme program Cartoonito. Program už je v češtině, a proto do balíčku Zahraničí nepatří,“ uzavřela Zuzana Netolická z tiskového oddělení operátora. Do 31. července je však zpřístupněn spolu s ostatními dětskými kanály v rámci letní promo akce všem zákazníkům.

-lukpol-