Mattoni se v kampani vydává do budoucnosti za 150 let

úterý, 6. června 2023, 10:20 Aktuality, Reklama MediaGuru

U příležitosti výročí 150 let své existence se dívá Mattoni ve své nové kampani do budoucnosti.

Z natáčení futuristického reklamního spotu Mattoni, zdroj: Mattoni / Mattoni 1873

Z natáčení futuristického reklamního spotu Mattoni, zdroj: Mattoni / Mattoni 1873

Mattoni letos slaví 150 let své existence. Při této příležitosti spouští kampaň, v níž využívá svůj známý claim „Mattoni už není“. V novém kreativním pojetí odkazuje značka k důležitosti minerálů pro lidské tělo obsažených v Mattoni, přičemž nabízí pohled do budoucnosti, za dalších 150 let. 

„Tento rok je pro značku Mattoni ve znamení oslav. 150 let na trhu je úctyhodná doba a my děláme vše pro to, abychom spotřebitelům dodávali Mattoni v té nejlepší kvalitě i za dalších 150 let. Nový reklamní spot vtipně ukazuje, že každý může mít někdy potřebu ,mattonizace’,“ uvádí Ondřej Postránský, generální ředitel Mattoni 1873.

Claim „Mattoni už není“ je v nové reklamě signálem poklesu minerálů v lidském těle a výzvou k jejich doplnění. Jakmile se člověk napije Mattoni, „mattonizuje se“ a minerály v jeho těle jsou opět v rovnováze.

 „Protože Mattoni slaví 150 let, sáhnout do její úspěšné minulosti se přímo nabízelo. Věříme, že se v konceptu podařilo atraktivní a moderní formou spojit úctu k minulosti s náznaky slibné budoucnosti plné udržitelného rozvoje, k níž Mattoni směřuje,“ přibližuje Tomáš Lomič, kreativní ředitel společnosti Lisbeth & Sober Films, jež je autorem kreativního konceptu. 

Kampaň poběží v televizi, na sociálních sítích i outdooru. Součástí jsou PR aktivity. Produkce se ujala Armada Films a postprodukci zajistilo studio PFX. Režisérem spotu, v němž zní hudba Karla Svobody ze seriálu Návštěvníci, je Roman Valent. O mluvené slovo se postaral jednak barman Šimon Bilina, jednak umělá inteligence.

V rámci oslav byla uvedena i limitovaná edice – Mattoni extra perlivá ve dvou formátech: v plechovce o objemu 0,5 l (jediná neochucená minerální voda v tomto formátu na trhu) a PET lahvi o objemu 1,5 l. Extra perlivost novinky odkazuje k oslavám výročí, novinka je o celých 50 % perlivější než klasická Mattoni perlivá.

-stk-