Nova na podzim vrátí reality show Big Brother

úterý, 20. června 2023, 15:20 TV MediaGuru

Po osmnácti letech se do vysílání TV Nova vrátí reality show Big Brother. Televize oznámila zahájení castingu a příprav „nové generace pořadu".

Zdroj: TV Nova

Zdroj: TV Nova

Na české a slovenské televizní obrazovky se letos na podzim vrátí reality show Big Brother. Do podzimního vysílání ji připravují televize Nova a Markíza. Casting do pořadu byl už zahájen, vítěz si odnese 2,5 milionu 

„Podstata show Big Brother se dnes promítá do bezpočtu dalších formátů po celém světě, přičemž samotný formát Big Brother aktuálně prožívá hned v několika zemích své znovuzrození. Na český a slovenský trh přinášíme novou generaci tohoto pořadu, který nikdy nebyl víc relevantní než v současnosti, kdy sociální sítě zásadně změnily způsob vnímání soukromí. Naše verze Big Brothera přinese nové prvky show a věříme, že bude divačky a diváky bavit,“ říká ředitelka programu TV Nova a TV Markíza Silvia Majeská. 

Reality show Big Brother byla poprvé uvedena v roce 1999 v Nizozemsku a následně se rozšířila do celého světa. Soutěžící společně po několik týdnů obývají dům, který je izolován od zbytku světa. Spolubydlící jsou v domě nepřetržitě sledováni televizními kamerami i osobními zvukovými mikrofony. V průběhu soutěže jsou postupně vyřazováni, dokud nezůstane jen jeden, který vyhraje finanční odměnu.

„Hledáme zajímavé charaktery, ze všech koutů společnosti, kteří se nebojí vstoupit do domu Big Brothera, hrát jeho hru a sdílet své příběhy. Zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím castingového formuláře na webech televizí Nova a Markíza,“ říká producentka Kateřina Zavadová.

Reality show Big Borther vysílala Nova poprvé v podzimní sezóně roku 2005. Vysílala se jen jedna řada pořadu. Tehdy ji v průměru sledovalo více než 1 mil. diváků starších 15 let (share 27 %), zdroj: ATO-Nielsen).

Svou novinku pro podzimní vysílání oznámila i konkurenční TV Prima. Poprvé se v jejím vysílání objeví historicko-romantický seriál s prvky fantasy. Jmenuje se Eliška a Damián. Hlavní role ztvární Emma Smetana a Robert Urban.

Prima odhalila novinku pro podzim, uvede seriál Eliška a Damián

úterý 20. června 2023

-mav-