Prima+ zařadí dokumentární sérii o zločincích Bez lítosti

čtvrtek, 15. června 2023, 12:20 Aktuality, TV MediaGuru

Od středy 21. června se v nabídce Prima+ objeví dokumentární série o odsouzených vrazích Bez lítosti. Jedna epizoda bude odvysílaná také v lineární TV Prima.

Bez lítosti, zdroj: FTV Prima

Bez lítosti, zdroj: FTV Prima

Od 21. června se na  Prima+ objeví nová dokumentární série Bez lítosti. Přibližuje život za mřížemi na doživotí odsouzených vrahů. Jednu epizodu budou moci sledovat i diváci televize Prima, a to v sobotu 1. července po seriálu Agrometal.

Bez lítosti představí osm jedinců, jejichž činy se dostaly do popředí zájmu médií. V osmidílné dokumentární sérii diváci uvidí například případ Michelle Sudků – vražedkyně ze Smíchova, Juraje Kučeráka – vraha se sekerovým syndromem, Miloslava Širůčka – vraha své vlastní rodiny, a další.

Epizoda, kterou odvysílá televize Prima, pak monitoruje Jaroslava Stodolu, který pochází z chudé, problémové rodiny. Se svou manželkou vraždili staré lidi v okolí svého bydliště, o kterých věděli, že mají peníze. Zabili sedm lidí.

„Podařilo se natočit pořad, který vzbuzuje opravdu velmi silné emoce. Diváci budou mít možnost nahlédnout do míst, kam se rozhodně nikdo z nás dostat nechce. Věřím, že dokumentární minisérie Bez lítosti je doslova pohltí,“ říká výrobní ředitelka skupiny Prima Lucia Kršáková.

Dokumentární minisérie Bez lítosti divákům přinese výpovědi vrahů, kriminalistů, ale ukáže i policejní záběry z místa činu a fotografie. „Docela důležitou věcí je to, že z vrahů opravdu nechceme dělat celebrity. Oni samozřejmě mají prostor vypovědět svoji verzi toho, co se stalo, i svého života. My jsme hledali odpověď na otázku, jak se z člověka stane vrah. Zajímalo mě, jestli jsou třeba nějaké společné prvky u těch příběhů, které jsme my měli možnost monitorovat. Ještě bych dodala, že všichni ti vězni se litovali, ale takovou tu opravdovou, upřímnou lítost nad tím, že zmařili život někoho jiného, jsem tam úplně nezažila. Za sebe musím říct, že vězeňství odvádí dobrou práci a vězni si ty tresty zaslouží,“ říká autorka projektu Martina Eretová.-

-mav-