ProSieben navrhuje Kláru Brachtlovou do dozorčí rady

pátek, 16. června 2023, 12:50 Aktuality, TV, Lidé MediaGuru

Německá mediální skupina navrhuje Kláru Brachtlovou ze CME do dozorčí rady.

Klára Brachtlová, zdroj: CME

Klára Brachtlová, zdroj: CME

Skupina PPF přivítala rozhodnutí ProSiebenSat.1 Media SE (ProSieben), přední německé mediální společnosti, navrhnout Kláru Brachtlovou jako kandidátku do dozorčí rady ProSieben.

Klára Brachtlová působí ve vedení mediální divize PPF, společnosti Central European Media Enterprises (CME). Je také jednatelkou TV Nova. Společnost ProSieben navrhuje Kláru Brachtlovou do dozorčí rady místo Erika Huggerse, který rezignuje na svůj mandát ke konci června 2023. Podle německých regulatorních pravidel o doplnění členů dozorčích rad podléhá jmenování Brachtlové schválení příslušným obchodním soudem.

„Návrh na členství v dozorčí radě ProSieben, jedné z největších mediálních společností v Německu, je pro mě poctou. Věřím, že pro dozorčí radu budou užitečné mé dlouholeté zkušenosti s řízením největší české mediální skupiny, prokázaná schopnost zajistit její rozvoj a růst její hodnoty, stejně jako rozsáhlé znalosti v oborech televizního vysílání, digitálních médií, financí i auditu. Jsem přesvědčena, že to bude znamenat pozitivní přínos pro všechny akcionáře ProSieben“, uvedla Klára Brachtlová.

Pětičlennou dozorčí radu ProSiebenSat.1 Media SE doplní také čtveřice kandidátů navržených dříve k volbě na nadcházející valné hromadě – Katharina Behrends, Katrin Burkhardt, Thomas Ingelfinger a Cai-Nicolas Ziegler. PPF uvedla, že podporuje tyto kandidáty navržené dozorčí radou pro volbu na řádné valné hromadě společnosti.

-mav-