Rakouská ORF III nabídla speciální tematické kanály

pátek, 23. června 2023, 13:50 TV, Aktuality MediaGuru

Speciální programové pozice, které rakouská veřejnoprávní televize ORF spustila po dobu 40. ročníku akce Donauinselfest, měli k dispozici zákazníci internetové verze platformy simpliTV.

Služba simpliTV funguje v online verzi i v Česku, registrovaná ale musí být na rakouskou adresu. Zdroj: simpliTV

Služba simpliTV funguje v online verzi i v Česku, registrovaná ale musí být na rakouskou adresu. Zdroj: simpliTV

Rakouská veřejnoprávní televize ORF III svůj signál na všech lineárních platformách kóduje, takže oficiální příjem na území České republiky není možný. V pozemním vysílání jsou volně k dispozici pouze kanály ORF 1 a ORF 2 ve standardní kvalitě obrazu. Ty jsou šířeny také v nabídkách některých placených služeb na území České republice, svým zákazníkům je poskytuje také bezplatná platforma Zdarma TV, jejíž součástí je mimo jiné i Česká televize, případně skupiny Barrandov a Óčko.

Při příležitosti 40. ročníku akce Donauinselfest byly aktivovány na dobu jeho trvání, tedy od 23. do 25. června speciální programové pozice kulturního kanálu ORF III s označením ORF III Festbühne a ORF III Kulturzeit. Rakouská veřejnoprávní televize se na festivalu mediálně podílí a měla zde také svou stage. Obě programové pozice zprostředkovaly divákům festivalový program. Trvalou programovou novinkou v simpliTV dostupnou od 25. týdne online je pak hudební televize Kronehit.

-lukpol-