Rock Rádio spustilo provokativní kampaň „Nemusíš!"

středa, 7. června 2023, 13:05 Aktuality, Rádio, Reklama MediaGuru

Rock Rádio z mediální skupiny Media Bohemia odstartovalo začátkem června novou provokativní kampaň s názvem „Nemusíš!".

Nová kampaň Rock Rádia, zdroj: Media Bohemia

Nová kampaň Rock Rádia, zdroj: Media Bohemia

Rock Rádio zahájilo v červnu novou kampaň s názvem „Nemusíš!“. Cílem kreativního zpracování kampaně je vyvolat diskuzi o stereotypech v rockovém prostředí, a současně představit rock jako žánr, který odráží svobodu a individualitu. 

„Naším záměrem je vyvrátit předsudky a ukázat, že rocková hudba není pouze pro určitou skupinu lidí. Rock je žánr, který propojuje a oslovuje všechny, kteří se chtějí vyjádřit a žít svobodně," říká Ondřej Cikán, šéf programu Rock rádia a Fajn rádia.

Kreativa kampaně je postavena na příbězích, které odhalují a zpochybňují stereotypy spojené s rockovou kulturou. Tři jednoduché a emotivní příběhy mají za cíl vyvolat diskuzi nejen mezi fanoušky rockové hudby, ale také v širší veřejnosti.

Současně také Rock rádio přistoupilo k aktualizaci stávajícího claimu. „Nový claim zní ‚Rock je slušná muzika... pro všechny’, čímž chceme za Rock rádio zdůraznit svůj otevřený přístup ke všem posluchačům bez ohledu na jejich věk, vzhled nebo předchozí zkušenosti s rockovou hudbou. Chceme, aby posluchači viděli rockovou hudbu jako prostředek vyjádření vlastní identity a nezávislosti. Proto v kampani také mluvíme běžným hovorovým jazykem, nikoliv klasicky spisovně, jak se od médií očekává,“ dodává Ondřej Cikán.

Kampaň „Nemusíš!“ vznikla interně v rámci týmu Rock Rádia a marketingu mediální skupiny Media Bohemia. S kreativou pak pomohl grafik Jakub Hebík.

Nová kampaň Rock Rádia, zdroj: Media Bohemia

Nová kampaň Rock Rádia, zdroj: Media Bohemia

„Rock rádio má historicky velmi silnou posluchačskou základnu na jihu a západu Čech, odkud se poměrně nedávno rozšířilo i do zbytku republiky. Stávající vizuální styl byl velmi silný a signifikantní, a proto bylo nutné přijít s novou dlouhodobější vizuální strategií, která bude spojovat jak stávající, tak právě i nové fanoušky a posluchače. Věřím, že s kampaní Nemusíš! se to povedlo. Je v ní kus rebelie, sebevědomí i legrace, což jsou hodnoty všech našich posluchačů,“ říká Ondřej Cikán.

V rámci mediálního mixu kampaň využívá různé kanály, od silné podpory v on-air vysílání, přes online formáty, TV, printová média s afinitou k rockové hudbě, podporu na různých eventech a také netradiční polepy kamionů. Tímto komplexním přístupem chce Rock rádio zajistit maximální dosah kampaně a oslovit co největší publikum.

-mav-