SodaStream draží aukční výrobník Art od Máry Čáry

sobota, 10. června 2023, 08:05 Aktuality, Marketing MediaGuru

SodaStream mění vizuální identitu, zároveň na trh uvádí designový výrobník Art.

Marek Kulhavý alias Mára Čmára a jeho autorský výrobník Art, zdroj: SodaStream

Marek Kulhavý alias Mára Čmára a jeho autorský výrobník Art, zdroj: SodaStream

Společnost SodaStream mění na českém trhu svou vizuální identitu a zároveň uvádí novou generaci výrobníků perlivé vody. Nejvýraznější novinkou je designový model Art. Jeden z výrobníků posloužil jako výtvarná plocha pro originální ilustraci, kterou dotvořil jeho design ilustrátor Marek Kulhavý alias Mára Čmára. Autorský výrobník je nyní k dispozici v aukci na Aukru, výtěžek bude věnován centru Tereza. 

Značka pracuje nyní s novým logem a claimem „Push for Better“, kterým chce klást větší důraz na důležitost změn v chování jednotlivců pro lepší a udržitelný život. „Po 14 letech měníme vizuální identitu i kompletní portfolio výrobníků. Vnímáme to jako jedinečnou příležitost udělat v České republice něco speciálního a mluvit ještě důrazněji o důležitosti udržitelného chování se k planetě. A tak vznikl nápad spojit se s někým, kdo dokáže naše myšlenky přetlumočit i do vizuálně přitažlivé podoby,“ říká Michal Panis, manažer značky SodaStream pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. 

Z tohoto důvodu se značka spojila s ilustrátorem Markem Kulhavým, známým jako Mára Čmára, který nový výrobník Art pokreslil jemně abstraktními přírodními motivy. Bílé vlnobití kombinované se šedým florálním motivem vychází ze spodní části přístroje a postupně vytváří souvislý proud. Ten v jeho přední části ústí do kruhového motivu, symbolizujícího planetu Zemi. „Snažil jsem se vytvořit design, který zapadne do jakékoli domácnosti, přičemž spojení vody a přírody bylo pro mě od začátku jednoznačnou volbou. Myslím, že tato symbolika dokonale vystihuje filozofii SodaStream a jeho přístup k ochraně planety,“ popisuje Marek Kulhavý. 

Výrobník od Máry Čáry poputuje do online aukce na www.aukro.cz. Celý výtěžek z aukce bude věnován vzdělávacímu centru Tereza, které se věnuje především environmentální výchově dětí a mládeže.

-stk-