Ve Vídni začne vysílat nové FM rádio pro etnika

čtvrtek, 6. července 2023, 07:30 Rádio, Aktuality MediaGuru

V rakouské metropoli začne vysílat nová rozhlasová stanice „vida on air“.

Pohled na historickou část Vídně. Zdroj: Pixabay

Pohled na historickou část Vídně. Zdroj: Pixabay

Cílem nového rádia je  oslovit zejména migranty, kteří si ve Vídni hledají práci, hudbou a informacemi chce však oslovit široké publikum. Vysílač by měl mít teoretický zásah 1,3 milionů obyvatel.

Rozhlasová stanice „vida on air“ bude fungovat v rakouské metropoli na kmitočtu 99,1 FM z plánované kóty Kraftwerk Simmering a výkonem 1 kW v horizontální polarizaci. Odpovídající licenci vydal koncem května organizaci „vidaFlex Vereinigung der Ein-Personen-Unternehmen Österreich“ mediální regulátor KommAustria. Celkem se o volnou vídeňskou frekvenci ucházelo šest zájemců. Nová rozhlasová stanice má svým programem šanci oslovit široké publikum.

„Zaměstnanci s migračním pozadím, kteří často pracují na směny v pohostinství, hotelnictví, dopravě a službách a také v oblastech zdravotnictví, péče, správy budov a osobních služeb, jsou středem zájmu budoucího programu,“ vysvětluje v tiskové zprávě KommAustria jeho předseda Michael Ogris, a dodal: „Všech šest žadatelů o licenci splnilo formálně požadované technické, organizační a finanční požadavky. Rozhodující tedy bylo, který koncept slibuje větší příspěvek k mediální diverzitě a názorové rozmanitosti.“

-lukpol-