Značka F.H. Prager uvedla na trh vlastní kombuchu

sobota, 17. června 2023, 08:50 Aktuality, Reklama, Marketing MediaGuru

F.H. Prager rozšiřuje své portfolio o fermentovaný nápoj kombucha. Komunikovat ji bude zejména na internetu a v HoReCa.

Kombuchu nabízí F.H. Prager ve dvou variantách, zdroj: F.H. Prager.

Kombuchu nabízí F.H. Prager ve dvou variantách, zdroj: F.H. Prager.

Značka ciderů F.H. Prager, která od roku 2020 patří do portfolia společnosti Kofola ČS, se rozhodla rozšířit svou nabídku o fermentovaný nápoj kombucha. 

Zdravé a funkční nápoje jsou jednou z nejrychleji rostoucích kategorií na trhu. A jelikož záměrem značky F.H Prager je přinášet netradiční nápoje s originální chutí, kombucha byla jasnou volbou. A to i vzhledem k procesu výroby. Kombucha vzniká, podobně jako naše nealko cidery, nealkoholickou fermentací, takže její výroba byla dalším přirozeným krokem,“ vysvětluje na dotaz MediaGuru Alexandros Samaras z F.H. Prager. 

Kombuchu uvedla značka na trh letos na jaře, a to v plechovkách či skleněných lahvích o objemu 0,33 l. Na výběr jsou dvě varianty – Prager’s Original Kombucha a Prager’s Kombucha Yerba Maté

„V obou najdete prospěšné probiotické kultury spojené s fermentací a antioxidanty přirozeně obsažené v čajovníku. Pro výrobu běžné kombuchy se používá kombinace černého a zeleného čaje, v Prager’s Original Kombucha používáme pouze čaj zelený. Pro druhou variantu jsme použili praženou yerbu, která dává novince zajímavý chuťový podtón s nádechem do kávy,“ popisuje Samaras s tím, že čaje použité pro výrobu kombuchy pochází od značky Leros, jež je rovněž součástí skupiny Kofola ČS. 

Cílovou skupinou novinky jsou především mladší konzumenti mezi 20 a 40 lety, kteří dbají na zdravý životní styl a rádi experimentují s novými produkty a jejich chutěmi. V komunikaci se bude značka snažit vysvětlovat pozitivní vlastnosti kombuchy, přičemž si k tomu zvolí především online kanály, spolupráci s relevantními ambasadory a místo prodeje, zejména v HoReCa. 

F.H. Prager: Chceme se stát hrdou alternativou k pivu

pondělí 8. srpna 2022

-stk-