Česká televize připomíná 35. výročí teletextu

čtvrtek, 13. července 2023, 14:45 TV, Aktuality MediaGuru

Před 35 lety bylo zahájeno vysílání teletextových stránek Československé, později České televize. Veřejnoprávní médium toto výročí připomíná promo spotem, který každý den nasazuje před hlavní zpravodajskou relaci Události.

Teletextové stránky České televize

Teletextové stránky České televize

Úvodní podobou teletextových stránek z roku 1988 připomíná Česká televize v těchto dnech svým divákům výročí technologie, kterou už v minulosti (nejen) mnozí mediální manažeři pohřbili, ale ta přesto vydržela až do dnešních dnů. Teletextové stránky již sice nevysílají ani komerční televize Nova a Prima, podle Kavčích hor se ale naopak tato technologie těší mezi diváky stále velkému zájmu. Česká televize má navíc vysílání teletextu stanovené zákonem a nemůže ho proto vypnout.

„Najdete zde všechno, co vás zajímá – zprávy, novinky ze sportu či předpověď počasí. Teletext je bezpečným zdrojem aktuálních a důvěryhodných informací, ve kterých se snadno orientujete,“ láká promo spot České televize nasazený každý den před hlavní zpravodajskou relaci Události. Veřejnoprávní médium zároveň láká i na nové rubriky, jako jsou Zajímavosti z regionů, Hádanky a kvízy nebo Poezie. Spot uzavírá ČT sdělením, že teletext využívá více jak 500 tisíc uživatelů.

-lukpol-