Módní e-shopy se opět spojují ke klimatické osvětě

neděle, 16. července 2023, 07:25 Aktuality, Marketing MediaGuru

About You, Yoox Net-a-porte a Zalando rozšiřují svou iniciativu, s níž chtějí zvyšovat povědomí módních značek o klimatických cílech.

Zdroj: About You, Yoox Net-a-Porter, Zalando

Zdroj: About You, Yoox Net-a-Porter, Zalando

Módní e-shopy About You, Yoox Net-a-porte a Zalando opět spolupracují na iniciativě Fashion Leap for Climate“. V rámci druhého ročníku, zahájeného v červenci 2023, chtějí prodejci ještě vylepšit svou společně vytvořenou platformu pro vzdělávání v oblasti klimatu a rozšiřují pozvání na 250 svých partnerských značek, oproti 55 značkám, které se zúčastnily prvního ročníku. 

Platforma „Fashion Leap for Climate“, jež byla spuštěna v loňském roce, podporuje módní značky při měření vlastní uhlíkové stopy a stanovování cílů, které jsou v souladu s vědeckými poznatky o klimatu. Partneři značek těchto tří online prodejců, kteří se zúčastnili prvního ročníku platformy, hlásili zvýšení důvěry, přičemž po absolvování vzdělávacího programu se jejich porozumění vědecky podloženým cílům (SBT) výrazně zvýšilo o 85 %. Všichni zúčastnění partneři uvedli, žeplánují v příštím roce díky získaným poznatkům stanovit své vědecky podložené cíle. 

V druhém ročníku se spolupracující e-shopy zaměřují na to, aby v průběhu letošního roku přinesly větší hodnotu a flexibilitu širšímu výběru partnerských značek. Účastníci se nyní budou moci zapojit do online osmitýdenního kurzu (sestávajícího z osmi hodin ve čtyřech modulech) v rámci zapojení, které poskytuje podporu na míru, nebo zcela samostatně díky funkci učení na vyžádání.

Program je součástí klimatických cest všech tří internetových prodejců, přičemž každý z nich se snaží podporovat snižování emisí svých partnerů, aby dosáhl svých vlastních cílů v rámci Scope 3. Do budoucna vidí maloobchodníci potenciál pro rozšíření působnosti platformy tak, aby byla dostupná pro všechny partnerské módní značky a širší odvětví.

Vzdělávací platforma je plně sponzorována společnostmi About You, Yoox Net-a-porte a Zalando. Kurátorem je poradenská společnost Quantis, která se zabývá udržitelností. Zájemci se mohou obrátit na e-mail: info@fashionleapforclimate.com.

-stk-