Nova Cinema a Nova Action budou dál vysílat bezplatně

úterý, 11. července 2023, 13:10 TV, Aktuality MediaGuru

Mediální skupina Nova počítá i v následujících letech se šířením svých tematických kanálů Nova Cinema a Nova Action prostřednictvím bezplatného pozemního vysílání DVB-T2. Vyplývá to z žádosti, kterou zaslala mediálnímu regulátorovi.

Vstup do budovy TV Nova. Zdroj: TV Nova

Vstup do budovy TV Nova. Zdroj: TV Nova

V případě Novy jde o prodloužení stávajících oprávnění. Nově Cinema končí licence pro pozemní vysílání 5. září letošního roku, Nově Action ještě o den dříve. Mediální regulátor, tedy Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), obdržela žádost o prodloužení pozemních licencí 4. července. Směrem k odborné veřejnosti i divákům jde o důležitý signál, že mediální skupina Nova počítá i v následujících letech s bezplatným vysíláním jako důležitou součástí distribučního mixu.

Nova využívá pro šíření většiny svých programů celoplošný DVB-T2 multiplex 24 a je jeho naprosto klíčovým zákazníkem. Kromě svého vlajkového kanálu zde šíří i stanice Nova Action, Nova Gold, Nova Fun a Nova Lady. Naopak distribuci Novy Cinema svěřila Českým Radiokomunikacím. Samotná Nova je tedy k dispozici ve dvou multiplexech navzájem konkurenčních operátorů. Nova Cinema byla vůbec prvním bezplatným tematickým kanálem Novy, Action startovala před lety pod názvem Fanda.

-lukpol-