Rakouská ORF zapojila tým Ö1 do své videotéky

pondělí, 17. července 2023, 06:45 TV, Aktuality MediaGuru

Synergie mezi televizní a rozhlasovou odnoží využívá například i rakouská ORF. Jedno z posledních rozhodnutí se týká placené videotéky Flimmit.

Prostředí videotéky Flimmit.

Prostředí videotéky Flimmit.

Za „výběr editorů“ by se dalo označit jedno z posledních rozhodnutí rakouské veřejnoprávní instituce ORF. Ta svou placenou videotéku Flimmit propojila začátkem letošního roku z kulturní sekcí rozhlasové stanice Ö1, kterou přeshraničním zásahem řady vysílačů lze naladit i na českém území. Tým Ö1, jíž je možné přirovnat například k Českému rozhlasu Vltava, připravuje selektovaný výběr nejpozoruhodnějších filmů z online katalogu celé služby.

Předplatitelé služby se mohou těšit například na vybrané tituly z festivalových přehlídek, jako jsou například Berlinale nebo Cannes. Redakce kulturního a informačního rádia Ö1 připraví pro diváky také doprovodný servis, například rozhovory k příslušným filmům. V minulosti se ze strany České televize objevila několikrát myšlenka, že část online archivu iVysílání by mohla být zpoplatněná, nakonec k tomu ale reálně nikdy nedošlo.

-lukpol-