T-Mobile kampaní ukazuje rizika sdílení fotek dětí

pátek, 28. července 2023, 09:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

T-Mobile v nové mezinárodní kampani #ShareWithCare upozorňuje na rizika sdílení fotek dětí na internetu.

Zdroj: T-Mobile / Deutsche Telekom

Zdroj: T-Mobile / Deutsche Telekom

Ve své nové mezinárodní kampani s názvem #ShareWithCare ukazuje T-Mobile rizika, která s sebou obnáší sdílení fotek dětí na internetu. Chce tak zvýšit povědomí o odpovědném zacházení s fotografiemi a daty. 

Hlavním nosičem kampaně je deepfake video „Zpráva od Elly“, které ukazuje, jaké důsledky může mít sdílení dětských fotografií na internetu. Zaměřuje se na tzv. sharenting, tedy široce kritizovanou praxi, kdy rodiče sdílejí fotografie, videa a další detaily ze života svých dětí na internetu bez jejich souhlasu. 

Neuváženým sdílením fotografií a dalších údajů o dětech, jako jsou jména nebo věk, na sociálních sítích a na chatovacích platformách rodiče své děti neúmyslně vystavují rizikům. Mezi možné důsledky patří ukradení identity, hackerské útoky, zneužívání funkce rozpoznávání obličeje, pedofilie a další hrozby spojené se soukromím a kyberbezpečností.

„Na odpovědné nakládání s citlivými údaji online upozorňujeme naše zákazníky v Česku již dlouho. Přidat možnost konkrétně vizuálně poukázat, jaké nové hrozby může sdílení privátního obsahu přinést například v souvislosti s využíváním umělé inteligence, je dalším krokem v rámci edukace, které se intenzivně věnujeme,“ uvádí Maximiliano Bellassai, Chief Commercial Officer, T-Mobile Česká republika.

Kampaň vznikla u mateřské společnosti Deutsche Telekom. Kreativa je dílem německých agentur Adam&eve & DDB. Režie se ujal Sergej Moya. Produkci zajistila společnost Tempomedia Berlin, postprodukci SPC / Supercontinent. O zvukovou postprodukci se postarala Supreme Music.

-stk-