Blaník, Hitrádia, Fajn rádio i Rock rádio na podzim s novinkami

pátek, 1. září 2023, 13:00 Aktuality, Rádio MediaGuru

Podzimní programové schéma na rádiích ze skupiny Media Bohemia bude ve znamení soutěží, hudebních speciálů i personálních změn.

Koncert rádia Blaník v Ostravě, zdroj: Media Bohemia

Koncert rádia Blaník v Ostravě, zdroj: Media Bohemia

Rádio Blaník chystá koncert v Ostravě, výšlap se psem Gumpem na Blaník a soutěž s názvem Energie zdarma na Rádiu Blaník. V sobotu 23. září uspořádá velký koncert v Dolních Vítkovicích v Ostravě. Historicky poprvé se na blanickém pódiu představí kapela Kabát, dále kapela Wanastowi Vjecy, Buty nebo stálice blanických koncertů Aneta Langerová a Janek Ledecký. Na podzim pak Rádio Blaník zařadí do vysílacího schématu také speciální hudební víkendy.

Hitrádia změní zvukový obal a zařadí také hry Cashemesky a Jméno, město, zvíře, Srí Lanka. „Cashemesky budeme v našem programovém schématu držet dlouhodobě, protože nám skvěle fungují jako akviziční prvek pro nové posluchače. Během kontaktní letní kampaně jsme na ně dostávali pozitivní zpětnou vazbu, kdy například lidé na sociálních sítích vytváří speciální skupiny, kde komunikují o aktuální výši výhry apod.,“ uvedl Michal Merenda, programový ředitel.

Stanice v září spustí také refresh hudebního obalu, od nových openerů, přes sweepery, až po bedy a další produkční prvky. Hitrádia také chystají na září další ze série akustických koncertů City Live, tentokrát s kapelou Jelen a Kateřinou Marií Tichou. V průběhu října pak zařadí ve Snídani šampionů soutěž Jméno, město, zvíře, Srí Lanka o dovolenou na Srí Lance.

Rock rádio od září proměňuje ranní drive Rockový rozjezd. Ten nově moderuje hudebník Honza Danda. V Rockovém rozjezdu se více zaměří na rockové události nejen v ČR, ale nově také posílí informace ze zahraničí. „V průběhu podzimu by k nám měla do Rock rádia dorazit ještě jedna posila z hudební branže, zatím ale nebudeme prozrazovat jméno. Naopak můžeme odtajnit, že chystáme velkou oslavu Rockových narozenin v listopadu v Plzni, kde pokřtíme kalendář Rockerek roku. V něm se právě objeví i nový moderátor,“ přiblížil Ondřej Cikán, programový ředitel Rock rádia a Fajn rádia. 

Fajn rádio čekají také personální změny. Dříve odpolední dvojice Aneta Kratochvílová a Petr Hataš zůstává pro ranní vysílání. „Vašek Matějovský nás požádal o kratší pauzu a v tuto chvíli hledáme možnost, jak bychom mohli spolupracovat dál. Bohužel dlouhodobé ranní vstávání si ve Vaškově případě vybralo svou daň. Nový tým Fajn odpoledne představíme v průběhu následujícího měsíce,“ říká Ondřej Cikán. Fajn rádio spustí v průběhu podzimu také další Fajn lyžák.

-mav-