Canal+, majitel Skylinku, plně ovládl SPI International

středa, 23. srpna 2023, 16:10 TV, Aktuality MediaGuru

Francouzská skupina Canal+ plně přezvala společnost SPI International, která je na českém a slovenském trhu známá jako provozovatel stanic FilmBox nebo videotéky FilmBox+.

Logo tematického kanálu FilmBox. Zdroj: SPI International

Logo tematického kanálu FilmBox. Zdroj: SPI International

Zahraniční zdroje informují o tom, že Canal+ získal zbývajících 30 % akcií, které byly v držení původních vlastníků. Mediální skupina doposud disponovala 70% podílem, zahraniční zdroje však už delší dobu naznačovaly, že plné převzetí SPI International bude otázkou následujících měsíců až jednotek let. To se nyní skutečně potvrdilo. Jako o hotové věci už píše v případě Canal+ i web mezinárodního technologického veletrhu IBC, který funguje jako ověřený zdroj oborových informací na mezinárodní úrovni.

V České republice a na Slovensku provozuje SPI International kanály pod hlavičkou FilmBox, ale i další tematické stanice jako například Fast and FunBox, FightBox, DocuBox nebo programy pro dospělé EroX a EroXXX. Součástí ekosystému je i online videotéka FilmBox+. Canal+ již v uplynulých měsících začal její obsah implementovat i do vlastní VOD služby a internetové platformy Skylink Live TV. Skupina posiluje zejména svou pozici v Evropě. Ve Francii dokončuje akvizici konkurenční služby OCS.

-lukpol-