Česká házená představila novou kampaň i sponzory

čtvrtek, 31. srpna 2023, 10:40 Marketing, Aktuality MediaGuru

Český svaz házené vstupuje do nové sezony 2023/24 s novými sponzory, komunikační kampaní i s novými reprezentačními dresy.

Nové reprezentační dresy českých házenkářl, zdroj: Česká házená

Nové reprezentační dresy českých házenkářl, zdroj: Česká házená

Česká svaz házené představil komunikační kampaň „Už jste to zažili?“, která vystihuje emoce i atraktivitu sportu. Do nové sezony vstupuje také s novými reprezentačními dresy, které jsou založeny na národní trikoloře. Novinkou jsou také sponzoři Puma a Sportisimo, zaznělo na středeční tiskové konferenci. 

Komunikační kampaní „Už jste to zažili?“ chce svaz podpořit nábor nových dětí do sportu, ale také vrcholné reprezentační akce. „Chceme, aby fanoušci cítili, že mohou zažít něco mimořádného, protože tato sezona mimořádná opravdu bude,“ vysvětluje prezident Českého svazu házené Ondřej Zdráhala.

Před sezonou představili také nové reprezentační dresy, které házenkářky oblečou poprvé 11. října na zápase ve Zlíně. Připraveny jsou tři varianty dresů: bílé, modré a červené. „U dresů jsme vsadili na tradiční národní barvy a věříme, že ať už naše reprezentační týmy nastoupí v červené, bílé nebo modré variantě, tak jim dresy přinesou štěstí,“ říká team sport manager Puma pro Českou republiku a Slovensko Miloslav Ptáček.

Česká házená do sezony vstupuje také s novou znělkou přenosu Chance extraligy nebo s novými weby pro Chance extraligu a MOL ligu. Novými sponzory jsou Puma a Sportisimo. „Házená má dlouhodobě skvělou pozici v českém sportu, která je nyní umocněna stoupajícím diváckým zájmem. Proto nás těší, že jsme se mohli stát jejím partnerem. Nadcházející sezona je plná výzev především v podobě vrcholných šampionátů mužů i žen a jsem přesvědčen, že i naše spolupráce přispěje k vysněným cílům,“ dodává Jan Sochor, generální ředitel Puma pro střední a východní Evropu.

Česká házená se v loňské sezoně těšila velkému zájmu diváků. Čítala dokonce nejvyšší návštěvnosti na zápasech národního týmu v historii. Házená je oblíbená také v televizních přenosech, kde se nachází v TOP 3 nejsledovanějších televizních přenosech mezi kolektivními sporty. V letošní sezoně je v plánu ještě více televizních přenosů na ČT. „Výrazným úkolem, na němž jsme pracovali, bylo zvýšení poštu televizních přenosů z obou soutěží. Kooperace s Českou televizí je pro nás klíčová, společná jednání byla velmi konstruktivní,“ doplňuje Zdráhala. 

Český svaz házené oficiálně potvrdil také společnou kandidaturu s Polskem o pořadatelství ženského EHF Eura 2026, které bylo odebráno Rusku.

-tšl-