Dětská televize Super RTL v prime timu jako RTL Super

neděle, 20. srpna 2023, 00:11 TV, Aktuality MediaGuru

Německý dětský kanál Super RTL, který je k dispozici také některým českým divákům placené televize, vystupuje od 33. týdne pod upraveným názvem a s novou grafikou, ovšem pouze v hlavním vysílacím čase.

Stoprocentním vlastníkem stanice Super RTL se Mediální skupina RTL Deutschland stala před dvěma lety, 11. června 2021. Předchozím majitelem byla Walt Disney Company. Z důvodu významu transakce bylo tehdy nutné schválení ze strany Rakouského federálního úřadu pro hospodářskou soutěž. Čeští diváci mohou stanici znát buďto ze satelitu Astra na pozici 19,2 stupně východně, kde je program k dispozici ve standardním rozlišení, nebo z nabídek vybraných operátorů placené televize.

Bernd Reichart, generální ředitel Mediální skupiny RTL Deutschland, okomentoval před dvěma lety tuto transakci následovně: „Jsme potěšeni, že nyní můžeme plně přivítat Super RTL jako součást Mediální skupiny RTL Deutschland. S vysokou odborností Super RTL v oblasti TV a digitálního vysílání budeme v budoucnu společně utvářet naši digitální agendu.“ V nabídkách českých operátorů je možné najít ze stanic RTL kromě stejnojmenného programu také RTL II nebo Vox.

-lukpol-