Disney následuje Netflix, chce zakročit proti sdílení hesel

neděle, 6. srpna 2023, 09:00 TV MediaGuru

Po Netflixu chce zakročit proti sdílení hesel i Disney+. Lze očekávat, že příští dva roky budou v této oblasti klíčové, poukazuje Erika Luzsicza.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Nad sdílením hesel na streamovacích platformách se začalo definitivně smrákat. Tentokrát chce proti sdíleným přístupem zakročit Disney. Ke zpřísnění podmínek užívání má podle informací z trhu dojít v Indii ještě letos a to na tamní službě Disney+ Hotstar, která je lídrem trhu.

Samozřejmě nejde o náhodu, protože Netflix před pár týdny reportoval nad očekávání lepší výsledky, za kterými stojí právě zakročení proti sdílení hesel. Jelikož streamovací gigant tuto taktiku komunikuje dlouhodobě, a to na všech více než 100 trzích světa, bylo jen otázkou času, než se přidá někdo další.

Navíc Netflix je zatím sám, který je v tomto byznyse ziskový. O to víc teď budou ostatní hráči motivováni globálního lídra dohnat. Nemalý potenciál skrývá právě Disney+ Hotstar, který má 50 milionů předplatitelů a v Indii s podílem sledovanosti 38 %. Dalece tak překová Netflix a Prime video, kteří drží shodně 5% podíl na sledovanosti. Služba Disney+ Hotstar doposud umožňuje sdílení hesla mezi deseti zařízeními. Přístup se měl snížit jen na čtyři zařízení.

Co z toho plyne pro nás? Lze očekávat, že příští rok až dva budou klíčové právě v oblasti sdílení hesel. Streamovací hráči jsou si dobře vědomi, že jde o jeden ze způsobů, jak získat nové, platící diváky. Předpokládám, že půjde o globální trend napříč platformami a tyto kroky tudíž naplno prověří, nakolik jsou Češi ochotni platit za obsah. Podle našeho nedávného průzkumu až 60 % Čechů svá hesla bez problémů dává kolegům v práci nebo kamarádům. Budou se tak muset rozhodnou, zda si připlatí za exkluzivní obsah, nebo zůstanou věrni klasické lineární televizi.

Autorka textu: Erika Luzsicza, ředitelka Axocom