Investice do mobilní reklamy ve Skliku rostou dvouciferně

středa, 16. srpna 2023, 07:25 Internet & Mobil MediaGuru

Podíl investic do mobilní reklamy v Skliku v meziročním srovnání roste ve všech segmentech.

David Velechovský, zdroj: Seznam.cz

David Velechovský, zdroj: Seznam.cz

Všechny inzertní segmenty v podílu investic do mobilní reklamy v českém reklamním systému Sklik v posledních letech posílily. Vyplývá to z dat společnosti Seznam.cz, která porovnávala investice zadavatelů v letošním a loňském roce. V průměru segmenty zvýšily podíl investic do reklamy na mobilních telefonech o 11 %.

Podle loňského výzkumu Asociace pro elektronickou komerci (E-commerce study 2022) se český internetový zákazník mění a nakupování prostřednictvím chytrých telefonů je stále rozšířenější. 41 % online zákazníků využívá k nákupům po internetu převážně mobilní telefon. „Během dosavadních měsíců letošního roku činil podíl objednávek na mobilních telefonech, které jsme změřili přes reklamní systém Sklik, 39 %,“ komentuje David Velechovský, manažer konzultací reklamního systému Sklik.

„Trendu se snažíme jít naproti, umístili jsme tak například produktovou inzerci na top pozice ve Vyhledávání na mobilu, na kterém na Seznamu dnes začíná hned polovina nákupů,“ přibližuje dále Velechovský. Internetové obchody si pak podle něj na statistikách ověřily, že se jim tato investice vyplácí, což se projevilo na nárůstu investic. Investice zadavatelů do produktové inzerce ve Vyhledávání na Seznamu se na konci loňského roku meziročně zdvojnásobily.

Zadavatelské segmenty, které v meziročním srovnání navýšily investice do reklamy na mobilních telefonech o 15 % a více, jsou tyto:

Zdroj: Data reklamního systému Sklik, 1.–7. 2022 vs. 1.–7. 2023

Zdroj: Data reklamního systému Sklik, 1.–7. 2022 vs. 1.–7. 2023

-mav-