Prazdroj pomohl proměnit vzhled šesti tisíc podniků

pátek, 11. srpna 2023, 07:15 Aktuality, Marketing MediaGuru

Plzeňský Prazdroj akceleroval svůj program Fresh Outlet zaměřený na vylepšování exteriérů hospod a restaurací.

Jedna z hospod, jejíž vzhled pomohl Plzeňský Prazdroj vylepšit, zdroj: Plzeňský Prazdroj.

Jedna z hospod, jejíž vzhled pomohl Plzeňský Prazdroj vylepšit, zdroj: Plzeňský Prazdroj.

Plzeňský Prazdroj výrazně akceleroval svůj program Fresh Outlet, v jehož rámci oživuje exteriéry podniků, kam dodává pivo, ve spolupráci s odborníky na architekturu a design. 

Sedm z deseti upravených provozoven je nyní mimo Prahu a krajská města, kde v roce 2020 projekt začínal. „V uplynulém roce jsme proměny výrazně urychlili a jen letos jsme za prvních sedm měsíců vylepšili 1300 provozoven v celém Česku. Teď se nejvíce zaměřujeme na okraje velkoměst, okresní a menší města, ale i na vesnické provozovny,“ potvrzuje Olga-Anna Hurníková, která má projekt Fresh Outlet v Prazdroji na starosti. 

Pivovar spustil projekt proto, že si uvědomuje odpovědnost za to, jak navenek působí podniky, kam dodává pivo i svá reklamní označení. Nová podoba venkovního označení hospod omezuje vizuální smog, snižuje množství nadbytečných a rušivých světelných efektů a snaží se citlivě sladit vzhled podniku s okolní zástavbou. Změny se netýkají jen označení hospod, vývěsních štítů či světelných reklam. Často po dohodě s hospodskými dochází k úpravě celého zevnějšku včetně nové fasády.

„Vzhled podniků zásadně ovlivňuje jejich návštěvnost. Host raději půjde do restaurace, která nemá polepenou celou výlohu a nespočet reklamních prvků na fasádě. Máme potvrzeno, že jednoduché a čitelné označení a přehledná prezentace nabídky navigují lidi do podniku. To je zásadní výhoda i důvod, proč náš nový vizuální styl chtějí i majitelé podniků na malých městech,“ vysvětluje Olga-Anna Hurníková.

Změna restaurace U Pechtů na předměstí Plzně, zdroj: Plzeňský Prazdroj

Změna restaurace U Pechtů na předměstí Plzně, zdroj: Plzeňský Prazdroj

Změna restaurace U Měšťáků, zdroj: Plzeňský Prazdroj

Změna restaurace U Měšťáků, zdroj: Plzeňský Prazdroj

Střídmější reklamní označení Prazdroj instaluje u všech nových či rekonstruovaných hospod, nebo tam, kde nově začnou odebírat jeho piva. Hostinští si mohou vybrat z různých návrhů, které jim pivovar v daném místě nabídne. „Nemáme jeden vzor, který bezhlavě aplikujeme všude stejně. Ukazujeme hospodským, jak by mohl jejich podnik vypadat a oni si vybírají finální řešení. V návrzích vždy zohledňujeme charakter místa, velikost provozovny nebo technické možnosti umístění nápisů a poutačů na fasádách. Někde dojde po dohodě s majitelem ke kompletní úpravě vzhledu včetně fasády, někde instalujeme jen nové označení. Svou roli v konečném vzhledu hospody hraje také podoba celé budovy i její umístění v ulici,“ dodává Olga-Anna Hurníková.

Nové světelné označení hospod jejich provozovatelům od začátku roku 2021 uspořilo už téměř 580 MWh elektřiny, tedy asi tolik, kolik za 12 měsíců spotřebuje 200 domácností. „Kromě toho snižujeme počty vývěsních poutačů a díky tomu jsme snížili spotřebu plastů o 72 tun,“ upozorňuje Olga-Anna Hurníková na enviromentální aspekt projektu.  

Před letošní letní sezonou si nové označení včetně nové fasády pořídili například v hospůdce U Pechtů na předměstí Plzně. „Jsme těsně vedle turistické a cyklistické trasy. Nové značení od Prazdroje je viditelné a přitom vkusné, nijak neruší. Pomáhá tomu, že si nás všimne více lidí a zavítají k nám i ti, které dřívější fasáda nezaujala. Teď působí hospoda atraktivnějším dojmem, pohledová strana jednoznačně prokoukla,“ říká provozovatel Martin Pejchar.

-stk-