Satelit má pro Česko stále smysl, říká šéf M7 Group

úterý, 5. září 2023, 07:15 TV, Aktuality MediaGuru

Přesto, že se satelitní televize může jevit v současné době již jako přežitek, pro Česko i Slovensko má tento způsob distribuce signálu stále smysl.

V České republice, na Slovensku a v Rumunsku zatím není satelitní TV na ústupu. Zdroj: SES

V České republice, na Slovensku a v Rumunsku zatím není satelitní TV na ústupu. Zdroj: SES

V rozhovoru pro Digital TV Europe uvedl Bill Wijdeveld, viceprezident pro rozvoj podnikání M7 Group, že je přesvědčen o smysluplnosti satelitního vysílání pro Česko a Slovensko.

 „Lidé používající satelit vypadají jako staromódní, ale stále je to pro nás velká věc a vidíme, že u lineární televize i placené televize má stále velmi solidní základnu,“ konstatoval v interview Wijdeveld. Rozvíjet placenou televizi a nikoliv pouze nelineární oblast má podle jeho slov smysl zejména právě mimo Německo, tedy v zemích jako jsou Česká republika, Slovensko nebo Rumunsko. Nicméně i na těchto trzích je třeba sledovat aktuální trendy, jako jsou například FAST kanály.

V našem regionu se jeví služby jako SVOD nebo prémiové balíčky jako určitý doplněk k lineární televizi. „Chtěli jsme zákazníkům poskytnout celkově lepší nabídku a pomoci udržet a doufejme i rozšířit základnu našich předplatitelů,“ doplnil viceprezident M7 Group. V rozhovoru se vyjádřil mj. i k problematice sportovních práv, kdy skupině hraje do karet možnost získat atraktivní soutěže jako je právě anglická Premier League pro více trhů a navíc i stabilní základna věrných zákazníků.

-lukpol-