Sport 1 a Sport 2 začaly vysílat fotbalovou Saudi Pro League

středa, 16. srpna 2023, 10:50 TV, Aktuality MediaGuru

Od 33. týdne se na obrazovkách placených kanálů Sport 1 a Sport 2 objevuje Saudi Pro League. Hlavní hvězdou soutěže je fotbalista Cristiano Ronaldo, následovat ho bude i další velké jméno, Neymar.

Zápas fotbalové Saudi Pro League. Zdroj: Shutterstock

Zápas fotbalové Saudi Pro League. Zdroj: Shutterstock

Společnost AMC Networks International, která programy Sport 1 a Sport 2 provozuje, uvedla, že ligové týmy zatím v tomto přestupovém období utratily za hráče více než 500 milionů eur, v přepočtu tedy přibližně 12 miliard korun, což ze Saudi Pro League dělá nejrychleji rostoucí fotbalovou ligu na světě. „Díky stanicím Sport 1 a Sport 2 budou moci fotbaloví fanoušci v České republice a na Slovensku sledovat tři zápasy z každého kola soutěže,“ upozornila firma v tiskové zprávě.

„Saudi Pro League není jen o Ronaldovi, je to soutěž, která je už nyní sportovně velmi zajímavá a díky téměř neomezeným finančním možnostem je její ambice zamířit v horizontu několika let mezi světovou fotbalovou elitu naprosto reálná“, uvedl při této příležitosti šéfkomentátor Sportu 1 a Sportu 2 Ondřej Voršilka. Oba programy spolu s dalšími stanicemi AMC, jako jsou Film+, Spektrum, Spektrum Home nebo TV Paprika, má s výjimkou O2 TV v nabídce většina českých operátorů.

-lukpol-