Sport 5 bez programové pozice v DVB-T2 multiplexu 24

čtvrtek, 17. srpna 2023, 10:00 TV, Aktuality MediaGuru

Společnost Digital Broadcasting, která je operátorem celoplošného DVB-T2 multiplexu 24, odpojila z nabídky programovou pozici kanálu Sport 5.

V Praze a středních Čechách obsahuje celoplošný DVB-T2 multiplex 24 aktuálně 17 programových pozic. Zdroj: Shutterstock

V Praze a středních Čechách obsahuje celoplošný DVB-T2 multiplex 24 aktuálně 17 programových pozic. Zdroj: Shutterstock

Tematický kanál Sport 5 odpojil ze své nabídky další operátor. Z DVB-T2 multiplexu 24 zmizela jeho programová pozice v uplynulých hodinách. Společnost Digital Broadcasting tak například v Praze šíří v tuto chvíli sedmnáct, místo dosavadních osmnácti televizí a rádií. Hlavním zákazníkem sítě je mediální skupina Nova, dále jsou k dispozici například stanice Šlágr, Paramount Network nebo Relax a Rebel. Poslední dva kanály jsou vlastnicky spřízněné právě se společností Digital Broadcasting.

Sport 5 přerušil vysílání 12. července, od té doby viděli jeho diváci u operátorů pouze černou obrazovku. V případě DVB-T2 multiplexu 24 zůstala pouze programová pozice, už dříve nebyly k dispozici parametry pro video a audio, což naznačovalo, že společnost Digital Broadcasting nedostává od provozovatele stanice její signál. Vlastník Sportu 5 se médiím k výpadku vyjádřil po několika týdnech bez detailů v duchu, že jde o technické problémy „závažného charakteru“

-lukpol-