Summit Singularity University se vrací do Prahy

středa, 16. srpna 2023, 09:35 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

SingularityU Czech Summit se bude konat 2.- 3. října 2023 v Praze na Žofíně. Hlavním tématem letošního ročníku je umělá inteligence.

Ilustrační foto, zdroj: Singularity Summit

Ilustrační foto, zdroj: Singularity Summit

Třetí ročník SingularityU Czech Summit proběhne ve dnech 2. a 3. října 2023 v Paláci Žofín v Praze. Česká republika je zatím první a jedinou zemí v Evropě, kde se tento futuristický summit po covidové pauze koná. Klíčovým tématem je umělá inteligence.

„Představíme nejnovější technologie a inovace, které budou ovlivňovat náš život a měnit svět byznysu a celou společnost. Spolu se špičkovými odborníky v oblasti AI budeme objevovat její potenciál, ale také diskutovat o možných hrozbách nebo etických aspektech, které skýtá. Přineseme to nejzajímavější z různých oborů a zaměříme se na oblasti budoucnosti energetiky, zdravotnictví a medicíny, e-mobility, nebo také finančnictví či vzdělávání a řady dalších,“ říká Eva Hanáková, ředitelka SingularityU Czech Summit.

Jeden z neprodávanějších britských spisovatelů, celosvětově uznávaná autorita v oblasti geopolitiky a zahraničních vztahů, a autor mezinárodních bestsellerů V zajetí geografie a Moc geografie v 21. století Tim Marshall bude řešit kupříkladu to, jaké hrozby představují pro naši společnost současné závody o ovládnutí AI.

Profesorka ze Stanfordu, lékařka a vědkyně, která spolupracuje s Neuralinkem a s NASA a je členkou pracovní skupiny při Bílém domě pro oblast telemedicíny Divya Chander prozradí, jak jednoduché je hacknout lidský mozek a jak AI a robotika totálně mění oblast medicíny a zdravotnické péče.

Revoluce zvaná AI je hlavním tématem Adama Pantanowitze, experta Singularity Group na umělou inteligenci, robotiku, biomedicínu a elektrotechniku.

Vizionář, vědec a jeden z největších odborníků současnosti na oblast energetiky Ramez Naam bude přednášet o nových trendech v oblasti energetiky, odhalí slibné startupy v tomto sektoru a představí novinky v oblasti skladování energie.

Shen Chuo, profesorka na Berkeley, šéfka venture kapitálového fondu IOVC, která dříve pracovala v Goldman Sachs s klienty jako Alibaba nebo třeba Tencent, se zaměří na budoucnost práce v éře AI.

O svůj příběh se podělí Martin Tolar, světová špička v oblasti neurologie a počítačových věd, Čech, který žije svůj americký sen, a je možná velmi blízko objevení medicínského svatého grálu. Jeho firma Alzheon je nyní totiž ve světě zřejmě nejblíže k vývoji dosud neexistujícího léku na Alzheimerovu chorobu.

Jeden z největších expertů na lidský mozek u nás, český neurochirurg a přednosta Neurochirurgické kliniky UFV David Netuka poodhalí, jak umělá inteligence odhaluje tajemství lidského mozku a jak technologie ovlivňují mozek našich děti a nás dospělých.

O budoucnosti naší planety pak bude hovořit Peter Ditlevsen, profesor
na Institutu Nielse Bohra na Kodaňské univerzitě (Dánsko). Ten nedávno spolu
s dalšími experty publikoval v časopise Nature průlomový článek, který vyvolal
ohlas ve světových médiích a také u veřejnosti. Podle vědců se oceánské proudění, jehož součástí je i systém Golfského proudu, může brzy zhroutit, a nám by tak hrozila nová doba ledová.

Hlavními partnery SingularityU Czech Summit 2023 jsou Komerční banka
a investiční skupina Progresus.

„Za původní myšlenkou přivést Singularity University do naší země stojí čtveřice místních byznysmenů. Díky nim je možné pořádat tuto mimořádnou událost v Praze,“ doplňuje Eva Hanáková. „Je to Tomáš Krsek (zakladatel investiční firmy BHM Group), Martin Kúšik (zakladatel rodinné firmy Odyssey 44 a bývalý spolumajitel investiční skupiny Penta), Radek Pokorný (zakladatel pražské advokátní kanceláře Pokorný, Wagner & Partner) a Jan Sýkora, spolumajitel společnosti WOOD & Company,“ upřesňuje.

-mav-