Top 100 nejviditelnějších e-shopů na českém Googlu

úterý, 1. srpna 2023, 13:00 Internet & Mobil, Retail MediaGuru

Značka Senuto, vytvářející SEO a obsahový nástroj, vydává report o českém trhu, ve kterém mapuje nejviditelnější e-shopy na českém Googlu. Partnerem publikace je platforma WhitePress.

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

E-shopy Heureka, Alza a Zboží jsou podle nového reportu z tuzemské e-commerce scény nejlépe viditelné na Googlu. Analýza byla vytvořena s využitím SEO a obsahového nástroje Senuto ve spolupráci s platformou pro publikaci na externích webových stránkách WhitePress. Jde o první report pro český trh, který přináší žebříček až 100 webů z kategorie e-commerce, které jsou ve vyhledávači Google nejviditelnější. 

Hodnocení viditelnosti, na kterém je report založen, zjišťuje, které stránky jsou ve výsledcích organického vyhledávání Google nejviditelnější. Přináší i zjištění, jak jednotlivé stránky vypadají v porovnání s konkurencí a na jaké prvky strategie SEO se zaměřit.

Prvních deset nejviditelnějších tuzemských e-commerce značek na Googlu uvádíme v tabulce níže. Celá zpráva je k dispozici zde

Zdroj: TOP 100 e-commerce, Senuto×WhitePress

Zdroj: TOP 100 e-commerce, Senuto×WhitePress

Práce na reportu Senuto×WhitePress byla založena nejen na využití nástroje SEO, ale také na využití Chatu GPT. Pomocí vzorce vytvořeného umělou inteligencí byly ze sbírky několika tisíc českých e-commerce webů extrahovány stránky s nejlepší viditelností.

-mav-