Videotéky ARD a ZDF s obsahem dětské televize KiKA

sobota, 19. srpna 2023, 15:10 TV, Aktuality MediaGuru

Na jaře letošního roku se nabídka videoték německých veřejnoprávních televizí ARD a ZDF rozšířila i o dětskou stanici KiKA, která je již řadu let jejich společným projektem. K obsahu mohou přistupovat i diváci v České republice.

Maskoti dětských kanálů německých veřejnoprávních médií. Zdroj: ZDF

Maskoti dětských kanálů německých veřejnoprávních médií. Zdroj: ZDF

Technická integrace programů jako „KiKANiNCHEN“, „Die Schlümpfe“ a „KiKA LIVE“ do mediálních knihoven nyní poskytuje uživatelům širší možnosti přístupu. Obsah lze nalézt na úvodních stránkách chráněných dětských sekcí a prostřednictvím funkce vyhledávání. K videotékám ARD a ZDF je možné přistupovat prostřednictvím HbbTV na satelitu Astra 19.2, přeshraničním přesahem německých DVB-T2 vysílačů nebo online na webu.

KiKA svou nabídkou šitou na míru dětem plní důležitý úkol. Dobře zpracovaný veřejnoprávní obsah má obrovský význam zejména pro nejmladší v naší společnosti. Těší nás, že díky integraci obsahu KiKA můžeme nyní mladým rodinám nabídnout více a tím pádem pestřejší programovou nabídku,“ uvedl ředitel ZDF Norbert Himmler. Dětský kanál od ARD a ZDF svým obsahem formuje děti ve věku od 3 do 13 let v televizi a na internetu. K dispozici je široká škála témat všech žánrů.

-lukpol-