ZDF nabízí přístup k UHD obsahu skrze online distribuci

sobota, 19. srpna 2023, 07:10 TV, Aktuality MediaGuru

Německá veřejnoprávní televize ZDF sice v minulosti avizovala možnost šířit svůj signál ve 4K rozlišení prostřednictvím satelitu, v posledních letech ale tyto diskuse ustaly. Vysílatel se soustředil na svou online knihovnu.

ZDF letos oslavila šedesáté výročí.

ZDF letos oslavila šedesáté výročí.

Začátkem letošního roku dosáhla online videotéka německé veřejnoprávní televize ZDF významného milníku, kterým je dosažení padesáti titulů v katalogu v rozlišení 4K/UHD, tedy čtyřikrát vyšší obrazové kvalitě než je formát Full HD. ZDF tak nijak nevybočuje ze strategie dalších klíčových hráčů zejména na poli online videa, jako jsou Netflix, Disney+, HBO Max nebo Amazon Prime Video. Divákovi stačí de facto pouze kvalitní připojení k internetu a odpovídající zobrazovač.

Portál Digitalfernesehen uvedl, že v oblasti UHD obsahu se ZDF zaměřila zejména na tituly originální produkce. V první řadě šlo zejména o dokumenty, později se zde ale objevila i seriálová produkce. Klíčové není samotné rozlišení 4K, ale doplnění o samotnou technologii HDR, tedy vysoký dynamický rozsah, který přináší jasnější obraz a výrazně větší barevnou škálu. V minulosti se v knihovně ve 4K formátu objevil například i seriál Záchranáři z hor, který vysílala FTV Prima.

-lukpol-