Billa jde se svým e-shopem do ostrého provozu

čtvrtek, 14. září 2023, 11:15 Aktuality, Retail MediaGuru

Po testovací fázi posouvá Billa svůj e-shop do ostrého provozu. Nabídne plný sortiment s dopravou zdarma.

Zdroj: Billa

Zdroj: Billa

Obchodní řetězec Billa dokončil testovací fázi svého e-shopu a zahajuje ostrý provoz. K dispozici bude zákazníkům z Prahy, Mladé Boleslavi a Brna a jejich okolí, kteří si mohou vybírat z více než devíti tisíc výrobků, které k nim dorazí už tři hodiny zdarma po odeslání objednávky. Noví zákazníci získají navíc 10% slevu na první tři nákupy a malý dárek v podobě produktů vlastní výroby Billa k tomu.

„Naší vizí je být zákazníkům dostupnější, být jim na blízku a doslova být k dispozici na každém rohu. Spuštění e-shopu vidíme jako důležitý milník na cestě k tomu, abychom tuto vizi naplnili,“ říká Liam Casey, generální ředitel Billa ČR.

Během testovací fáze, která ostrému provozu předcházela, odbavil e-shop přes svoji partnerskou společnost DoDo 7 042 zákazníků a doručil 28 643 nákupů. Dohromady zaměstnanci obou skladů roztřídili do objednávek 382 023 výrobků. Přes 80 % zákazníků nakoupilo na e-shopu více než třikrát. Cenově nejobjemnější nákup přišel na 14 993 korun. Billa obdržela téměř 8 tisíc zpětných vazeb a hodnocení z jednotlivých dokončených nákupů, přičemž od letošního ledna do srpna má výsledné hodnocení trvale stoupající tendenci.

„V našich plánech dále nepolevujeme. Do konce roku spustíme novou mobilní aplikaci, která nakupování online usnadní. V průběhu příštího roku částečně zautomatizujeme naše sklady v Praze a Brně, aby byly schopny efektivněji a ve vyšší míře odbavit objednávky našich zákazníků. Do konce roku 2025 máme ambici nabídnout naše služby po celé České republice a stát se druhým nejsilnějším hráčem v prodeji potravin online v České republice,“ dodává Liam Casey.

E-shop Billa obsluhují dva sklady – v Praze a Brně – o celkové velikosti 13200 m2. „Díky řízenému zásobování ze dvou skladů dokážeme zajistit lepší kvalitu doručeného zboží pro zákazníka. To nám ulehčuje hlavně dohled nad dodržováním teplotního řetězce, který je pro kvalitu rozhodující. Průběžně sledujeme stav zásobování v obou skladech, díky čemuž si snadněji ohlídáme dostupnost zboží zákazníkům,“ upřesňuje Petr Toupal, vedoucí oddělení e-commerce řetězce Billa.

Zákazníkům e-shopu nabídne Billa také zboží z vlastní výroby, konkrétně čerstvé obložené bagety a obložené mísy. V plánu je i nabídka masných i bezmasých párty setů a grilovacích setů. Navíc je v online nabídce přes 200 exkluzivních položek, které v kamenných prodejnách k dostání nebudou.

U online nákupů mohou zákazníci rovněž sbírat své body na Billa Bonus kartu nebo je naopak uplatňovat ve všech věrnostních akcích. Pro návštěvníky, kteří se rozhodnou e-shop vyzkoušet, čeká na první 3 nákupy sleva 10 % a malý dárek. Minimální hodnota objednávky je 500 korun. 

-stk-