Billa představila v Říčanech prodejnu v novém konceptu

čtvrtek, 21. září 2023, 09:20 Aktuality, Retail MediaGuru

V Říčanech u Prahy otevřela Billa pilotní prodejnu v novém konceptu. Do konce roku 2028 chce otevřít až 80 nových poboček.

Billa testuje nový koncept prodejny v Říčanech u Prahy, zdroj: Billa.

Billa testuje nový koncept prodejny v Říčanech u Prahy, zdroj: Billa.

Obchodní řetězec Billa otevřel v Říčanech u Prahy pilotní prodejnu v novém konceptu. „Od základu“ přepracovaný koncept zapadá do obchodně-expanzních plánů, které počítají s otevřením až 80 nových kamenných prodejen do konce roku 2028. 

„Billa dnes zahajuje novou éru svého rozvoje otevřením naší první nové pilotní prodejny v Říčanech u Prahy. Náš nový koncept představuje intuitivnější a pohodlnější uspořádání s širšími uličkami a lepší viditelností celého našeho sortimentu v kombinaci s novým, moderním a světlým designem prodejny. Rozšířili jsme naši nabídku čerstvých výrobků o nový, větší sortiment a zvětšili nákupní prostor pro klíčové kategorie, jako je ovoce a zelenina, pečivo a lahůdky,“ říká Liam Casey, generální ředitel společnosti Billa Česká republika.

Strategické cíle maloobchodního řetězce jsou plně v souladu s jeho plány expanze. Již v letošním roce dosáhnou celkové investice společnosti 1,7 miliardy Kč. V příštích pěti letech plánuje Billa zvýšit počet prodejen o dalších 80 a zároveň zvýšit svůj obrat. Do roku 2028 by měla přivítat ve svých řadách 1500 nových kolegů.

Supermarket Billa v Říčanech u Prahy nabídne přes devět tisíc potravinářskýchnepotravinářských výrobků, převážně od českých dodavatelů. Sortiment je upraven tak, aby si zákazníci mohli vybrat z dostatečného množství položek. 

Nový půdorys je navržen, aby byl pro zákazníky intuitivní a usnadnil jim nakupování. Jednotlivé kategorie jsou prezentovány v tzv. shop-in-shopech, které jsou již na první pohled přehledné. Nové prezentace se dočkaly například sekce pečiva, ovoce a zeleniny, masa a lahůdek nebo delikates. Sortiment, který je již ze 72 % tvořen českými farmáři a výrobci, počítá s lokálními zdroji a ještě vyšším procentem dodávek z České republiky. 

Výraznou změnou prošel i design prodejny. Kombinuje osvědčené prvky s moderními, které mají dohromady vytvářet příjemné prostředí pro nakupování. Dřevěné prvky v barvě břízy spolu s průchodnými uličkami mezi regály mají vzbudit pocit vzdušnosti a zvětšené prodejní plochy.

Nové barevné schéma má zákazníkovi ukázat, kde na něj čekají nejatraktivnější nabídky. Mezi světlým dřevem a přírodní zelenou se vypíná červená barva, kterou se v prodejně označují výhradně akce a slevy. Červená barva u promo nabídky zároveň zůstává součástí chladicích boxů.

Úprava barevného schématu se kromě výloh a regálů týká rovněž nábytku,nákupních vozíků, a dokonce pracovních oděvů. Zákazníci tak budou zaměstnance říčanské prodejny potkávat v pracovních oděvech barevné kombinace žlutá, zelená a bílá. 

V současné době Billa od svých říčanských kolegů i zákazníků sbírá zpětnou vazbu, podle níž bude koncept pilotní prodejny případně upravovat. V oblasti lidských zdrojů nedávno otevřela dvě nová tréninková centra, a to v Olomouci a Plzni, kde budou nejen nováčci, ale i kolegové pravidelně proškolováni, aby poskytli zákazníkům vyšší standard péče. Zcela nová marketingová komunikace odstartuje po vyhodnocení pilotu v roce 2024.

-stk-