Diváci RTVS přišli o přenosy domácího hokeje

pátek, 15. září 2023, 09:55 TV, Aktuality MediaGuru

Přenosy z nejvyšší slovenské hokejové ligy už nebude vysílat komerční televize JOJ a tamní veřejnoprávní televize. RTVS nahrazuje se svým kanálem Sport 1 společnost AMC Networks.

Hokejový zápas. Zdroj: Shutterstock

Hokejový zápas. Zdroj: Shutterstock

Nejvyšší slovenská hokejová soutěž v pátek 15. září odstartuje úvodním kolem svůj v pořadí již 31. ročník. Hlavním vysílatelem extraligy bude placená televize JOJ Šport, která sublicenci na lineární vysílání poskytla na období následujících tří let společnosti AMC Networks, konkrétně jejímu tematickému kanálu Sport 1. Zatímco JOJ Šport je určený výhradně pro distribci na území Slovenska, program z portfolia AMC je k dispozici i v řadě českých placených služeb.

Tipos extraliga ve vysílání JOJ Sportu doplní Slovenskou hokejovou ligu (SHL) a JOJ Šport Slovenský hokejový pohár, který mohli diváci na sportovní stanici sledovat již 2 sezóny: „JOJ Sport se stal důležitým partnerem Slovenského svazu ledního hokeje. Delší avizovanou akvizicí extraligy jsme na JOJ Sportu kompletně zastřešili celé portfolio hokejových soutěží na Slovensku,“ uvedl při této příležitosti ředitel televize Roman Neuschl.

Kdo naopak odchází v rámci této dohody poražen je tamní veřejnoprávní médium, tedy Rozhlas a televize Slovenska. „RTVS přijala informaci o ztrátě nejvyšší domácí hokejové soutěže s rozčarováním a zklamáním, protože rozhodnutí předcházela intenzivní jednání ohledně vyřešení celé situace. RTVS byla připravena finančně i procesní práva a licenci pokrýt a uzavřít dohodu s TV JOJ, která získala práva od SZLH,“ uvedla veřejnoprávní instituce ve středeční tiskové zprávě.

-lukpol-