Dr. Max spouští novou kampaň „Jsme lékárníci“

čtvrtek, 7. září 2023, 07:10 Aktuality, Reklama MediaGuru

V nové kampani chce Dr. Max přiblížit veřejnosti roli lékárníka ve zdravotním systému.

Zdroj: Repro JsmeLékárníci.cz

Zdroj: Repro JsmeLékárníci.cz

Lékárenský řetězec Dr. Max startuje novou kampaň s mottem „Jsme lékárníci“. Jejím cílem je na jedné straně přiblížit veřejnosti roli lékárníka ve zdravotním systému a povzbudit mladé lidi k zájmu o studium farmacie, na druhé straně podpořit nábor zaměstnanců. V zájmu posílení autenticity se kampaň opírá o reálné lékárnické osobnosti – zaměstnance Dr. Max, které přestavuje nejen v jejich pracovním, ale i soukromém prostředí. 

Kampaň pracuje s dvojím typem emotivních videospotů – v jednom oslavuje na konkrétních postavách profesi farmaceuta jako takovou, v dalších přibližuje jednotlivé lékárnické osobnosti. Na konkrétních aktérech kampaně staví i série vizuálů. Iniciativu má podpořit i webová stránka www.jsmelekarnici.cz, která přiblíží jak jednotlivé osobní příběhy, tak i síť Dr. Max a lékárnický obor jako takový. Kampaň se bude odehrávat převážně v digitálním prostředí.

„Existují jen dva typy vysokoškolsky vzdělaných zdravotnických profesionálů“, říká Jan Žák, generální ředitel sítě Dr. Max, „a to absolventi farmaceutických a absolventi lékařských fakult. V obou případech mají za sebou velmi náročné studium a před sebou proces dalšího, celoživotního vzdělávání, protože oba obory se rychle rozvíjejí. Lékárníci jsou zdravotníci v první linii, což se plně projevilo v pandemických letech, ale k jejich životu to patří permanentně. A věřím, že se nám za pomoci emocí a skutečných příběhů našich lidí podaří u veřejnosti zvýšit povědomí o jejich důležité roli ve zdravotním systému.“

Síť Dr. Max usiluje i o to, aby iniciativa „Jsme lékárníci“ nejen zvýšila zájem o studium na farmaceutických fakultách, ale i o profesní pokračování absolventů právě v lékárnách, které se v České republice obecně dlouhodobě potýkají s nedostatkem odborného personálu. To v některých regionech významně snižuje dostupnost lékárenské péče.

-stk-