Evropa 2 spustila nový FM vysílač pro Klatovy

pondělí, 25. září 2023, 06:50 Rádio, Aktuality MediaGuru

Jedno z nejposlouchanějších celoplošných komerčních rádií rozšířilo začátkem měsíce své vysílání do Klatov, informoval ve své zprávě ČTÚ.

Vizuál Evropy 2. Zdroj: Active

Vizuál Evropy 2. Zdroj: Active

Nový vysílač Evropy 2 je k dispozici v západočeském městě Klatovy na kmitočtu 107,5 FM. Jeho výkon je 100 Wattů ve vertikální polarizaci. Podle online databáze Jihlavského DX klubu je umístěn na jedné z budov v ulici Voříškova 823. Stejný web uvádí v přehledu vysílačů aktuálně 45 položek pro tuto rozhlasovou stanici. Lze předpokládat, že stowattový vysílač zajistí Evropě 2 v této západočeské oblasti bezpečné pokrytí města a také jeho přilehlého okolí.

Evropa 2 patří dlouhodobě mezi nejposlouchanější rozhlasové stanice. Poslední Radioprojekt, který pravidelně sleduje popularitu jednotlivých programů na trhu, ji patří 677 tisíc denních posluchačů. V praxi to znamená, že jde o třetí nejposluchanější rozhlasovou stanici v Česku po Radiožurnálu (842 tisíc posluchačů) a Impulsu (688 tisíc posluchačů) a druhou nejoblíbenější privátní stanici. Kromě FM vysílání je stanice například součástí multiplexu ČRa DAB+.

-lukpol-