Soutěž Golden Drum hlásí letos nárůst přihlášek

středa, 27. září 2023, 07:20 Aktuality, Reklama MediaGuru

Mezinárodní soutěž Golden Drum oznamuje pro letošní rok nárůst počtu přihlášek. Vítěze vyhlásí 10. října ve slovinské Portoroži.

Zdroj: Golden Drum

Zdroj: Golden Drum

Soutěž Golden Drum zaznamenala v letošním roce nárůst počtu přihlášených prací. Více než polovina kreativních řešení pocházela od nezávislých agentur. Vítězové budou vyhlášeni během slavnostního předávání cen, a to 10. října ve slovinské Portoroži. 

Inzerenti, agentury a další odborníci na marketingovou komunikaci přihlásili své práce do pěti různých kategorií: One-Channel Drum, Omni-Channel Drum, Craft Drum, Drum Creative Media Excellence, Drum Creative Business Excellence a do speciální kategorie All Juries.

„Své práce letos přihlásily agentury z devětadvaceti zemí, čímž překonaly počet z minulého ročníku. Nejvíce přihlášených prací přišlo z Ukrajiny, Rumunska, Polska, Slovenska, Maďarska a Bulharska, a to v tomto pořadí, přičemž nejlepší ohlas z nově zařazených trhů přišel ze Švédska,“ říká ředitel soutěže Miha Bevc. 

Pozitivně byla účastníky přijata sekce nových médií, i když počtem přihlášených stále vede sekce One Channel, kde jsou nejsilnějšími kategoriemi Princ, Film a OOH.

V tuto chvíli začalo dvoufázové hodnocení. Porotám předsedají odborníci z celého světa: Pancho Cassis, partner a globální kreativní ředitel americko-španělské agentury David, Aaron Starkman, globální kreativní ředitel kanadské agentury Rethink, Ashwini Deshpande, spoluzakladatelka a ředitelka indické společnosti Elephant Design, Barbara Evans, řídící partnerka německé firmy Mediaplus Group, a Daniela Iebba, ředitelka komunikace značky Heineken. 

Vyhlášení užšího výběru soutěže Golden Drum proběhne 2. října v 8 hodin a vyhlášení vítězů se uskuteční 10. října ve 20 hodin. 

Kromě hlavní soutěže probíhá i soutěž Young Drummers Competition pro mladé kreativce do 30 let, jejímž letošním zadáním je navrhnout nejlepší a nejkreativnější plakát nebo sérii plakátů na téma „Rande s mistrovským dílem“. Nejlepší řešení vybere pětičlenná porota pod vedením Mykoly Kovalenka, zakladatele a ředitele designu ukrajinsko-slovenského Mykola Kovalenko Studia. 

V rámci konference vystoupí 16 řečníků, mimo jiné Amy Rodgers, vedoucí oddělení obsahu ve společnosti WARC Creative, jež se bude zabývat otázkou „Přetrvává krize v efektivitě kreativy?“, Barbara Evans z Mediaplus Group se spolu s Evou Bodecker Thunborg z Mediaplus Nordic ponoří do tématu udržitelnosti. O tom, zda reklama může zachránit svět, bude mluvit Kinga Grzelewska z polské agentury MullenLowe. O umělé inteligenci budou debatovat Elav Horwitz, Emiliano González De Pietri a Catalin Dobre ze skupiny McCann. Rob Chalmers z Dentsu Creative se bude zabývat tématem Experience v době exponenciálních změn. Kulatý stůl podpořený společností Mastercard s názvem „Může ESG přinést skutečnou konkurenční výhodu?“ bude hostit Jerzyho Hołuba, marketingového ředitele společnosti Mastercard v Polsku, České republice a na Slovensku, Andreje Krajnera, ředitele komunikace NLB Group ve Slovinsku, a Dariusze Maciołka, výkonného ředitele pro oblast marketingu, komunikace a sociální angažovanosti banky BNP Paribas v Polsku. Dále vystoupí Ashwini Deshpande z Elephant Design, Daniela Iebba z Heinekenu s Mihneou Gheorghiu z Le Pub Global, Dániel Kabai, vedoucí kreativní strategie Netflixu v regionu EMEA, či Barney Worfolk-Smith z agentury  David. 

-stk-