Flema: Inovativním zadavatelem Kaufland, agenturou Socialists

pátek, 20. října 2023, 07:25 Reklama MediaGuru

Letošní ročník soutěže inovativního využití médií Flema Media Awards ocenil vítěze.

Cena pro inovativního zadavatele míří letos do Kauflandu za kampaně v esportu připravené společně s OMD, Fuse a DDB FTW, zdroj: Flemedia

Cena pro inovativního zadavatele míří letos do Kauflandu za kampaně v esportu připravené společně s OMD, Fuse a DDB FTW, zdroj: Flemedia

Cenu Grand Prix, za absolutně nejlépe hodnocenou vítěznou kampaň, získala v letošním ročníku soutěže Flema Media Awards agentura Wavemaker Slovakia. Pro Slovak Telekom vytvořila kampaň #rešpekt, která odvážným způsobem reaguje na politickou a společenskou situaci na Slovensku. Zvítězila také v kategorii Nejodvážnější počin.

Zdroj: Slovak Telekom

Cenu pro inovativního zadavatele si odnesla společnost Kaufland ČR. Práce pro Kaufland ovládly letošní shortlist a nominace proměnily ve vítězství ve dvou kategoriích, a to s esportovou kampaní Kaufland První volba esportovců od agentur OMD, Fuse a DDB FTW. Prvenství vybojovala v kategoriích Nejlepší komerční kampaň a Nejlepší využití digitálních médií. Spojení Kauflandu s esportovým týmem Sinners vyústilo v několik komunikačních aktivit, podporujících značku Kaufland u mladé generace hráčů. Jejich součástí byla i Fofrtaška 2.0, limitovaná edice nákupní tašky na kolečkách.

Zdroj: Kaufland ČR

Inovativním autorem se pak stala slovenská agentura Socialists. Ta v soutěži uspěla v kategorii Nejlepší využití influencera pro klienta DNA ERA nabízející test DNA ze slin. Čtveřici influencerů zapojila do experimentu, kterým v kampani #UnboXYourself odhalila jejich genetickou predispozici. 

Zdroj: DNA ERA

Vítězství si letos opět připsala také Komerční banka, a to v kategorii Nejlepší zapojení zákazníka. Vánoční kampaň od agentur PHD a DDB využila umělou inteligenci k ilustraci 50 nejcennějších vánočních vzpomínek. 

Zdroj: KB

Další z vítězství patří agentuře Marketup a společnosti ABB Robotika, které společně vytvořily první obálku tištěného časopisu namalovanou kolaborativním robotem. Šlo o titulní stranu magazínu Forbes Next.

Zdroj: ABB Robotika

Zdroj: ABB Robotika

Sázková kancelář Tipsport bodovala v kategorii Nejlepší využití real-time marketingu za kampaň předpovídající výsledky prezidentských voleb „Známe příští hlavu státu". Ze statisíců podaných tiketů několik dní před hlasováním úspěšně předpověděla její výsledek. 

Zdroj: Tipsport

Nejvyšší ocenění dále získala slovenská agentura OMD Slovakia za outdoorovou kampaň Ibalgin Purpose, jejíž součástí byla aktivace s využitím QR kódů na neobvyklých místech. V OOH kromě standardního brandingu  nebo DOOH v obchodních centrech obrandovala i horskou kabinku v největším slovenském lyžařském středisku.

Zdroj: Opella Healthcare Slovakia

Zdroj: Opella Healthcare Slovakia

V kategorii Nejlepší využití rádia byla nejlépe hodnocena kampaň od agentur RespectAPP a Unimedia pro Hyundai Motor Slovakia. Zaměřila se na podporu bezpečné jízdy a motoristům na základě dohody se třemi slovenskými rádii nabídla pomalé písně, které je měly stimulovat k opatrnější jízdě.

Zdroj: Hyundai Motor Slovakia

V několika kategoriích letos porota neudělila žádné ceny. Konkrétně šlo o kategorie Nejlepší využití TV, Nejlepší využití dat a Nejlepší nekomerční kampaň.

Vítězové Flema Media Awards 2023

Název kampaně

Autor

Zadavatel

Nejlepší využití TV

cena nebyla udělena

Nejlepší využití tisku

Obálka magazínu Forbes namalovaná robotem ABB

Marketup

ABB

Nejlepší využití rádia

Hyundai Pomalé Vianoce

RespectAPP, Unimedia

Hyundai Motor Slovakia

Nejlepší využití OOH

Ibalgin Purpose

OMD Slovakia

Opella Healthcare Slovakia

Nejlepší využití digitálních technologií

Kaufland První volba esportovců

OMD, Fuse, DDB FTW

Kaufland Česká republika

Nejlepší využití influencera

DNA ERA Návod na použitie k svojmu telu

Socialists

DNA ERA

Nejlepší zapojení zákazníka

Komerční banka Nejcennější vzpomínky

PHD, DDB

Komerční banka

Nejlepší využití dat

cena nebyla udělena

Nejlepší využití real–time marketingu

Tipsport Známe příští hlavu státu

Tipsport

Tipsport

Nejlepší nekomerční kampaň

cena nebyla udělena

Nejlepší komerční kampaň

Kaufland První volba esportovců

OMD, Fuse, DDB FTW

Kaufland Česká republika

Nejodvážnější počin

Telekom #rešpekt

Wavemaker Slovakia

Slovak Telekom

Grand Prix

Telekom #rešpekt

Wavemaker Slovakia

Slovak Telekom

Inovativní autor

Socialists

Inovativní zadavatel

Kaufland Česká republika

Zdroj: Flemedia

Vítěze z 57 přihlášených prací vybralo 95 odborníků v oblasti mediálního plánování a marketingové komunikace z řad zadavatelů, médií a reklamních i mediálních agentur, ve dvou kolech hodnocení.

„Jsme rádi, že se více zadavatelů v letošním roce účastnilo naší soutěže poprvé, a že jeden z nich si dokonce odnesl ocenění Inovativní zadavatel. Navíc z retailu, který je vnímán jako obor, ve kterém inovativní přístup ke kampaním nemá místo. Zároveň jsme opravdu nadšeni, že i v době vysoké inflace a enormního tlaku na cenu agentury setrvávají ve snaze nalézat pro své klienty neobvyklá a inovativní řešení, a zadavatelé mají odvahu je realizovat,” říká k výsledkům 18. ročníku soutěže Hynek Cimoradský, managing partner pořádající společnosti Flemedia.

Vyhlášení výsledků proběhlo jako v předchozích několika letech v pražském Divadle X10 na slavnostním galavečeru. 

-mav-