Globus testuje prodej balíčků dalších čerstvých potravin

středa, 11. října 2023, 06:20 Aktuality, Retail MediaGuru

Globus na vybraných hypermarketech testuje prodej balíčků čerstvých potravin „Zachraň mě“.

Zdroj: Globus

Zdroj: Globus

Hypermarkety Globus rozšiřují nabídku svých bedýnek „Zachraň mě“, díky nimž bylo od března zachráněno 63 tisíc kilogramů ovoce a zeleniny. Nyní testuje na prodejnách v Praze Čakovicích, Plzni a Havířově prodej balíčků dalších čerstvých potravin. 

Balíčky obsahují potraviny s původní prodejní cenou 99 korun, ty jsou však takto ke koupi za souhrnných 49 korun. Produkty jsou do těchto boxů vybrány a zabaleny tři dny před uplynutím data minimální trvanlivosti a v prodeji jsou maximálně do tohoto výrobcem stanoveného dne. Zda je i tento projekt zajímavý pro zákazníky, hypermarkety Globus posoudí začátkem roku 2024

Doposud nabízely hypermarkety v bedýnkách „Zachraň mě“ jen ovoce a zeleninu. První se prodávaly pilotně od března na některých hypermarketech, od léta je lze pořídit ve všech šestnácti pobočkách. „Do teď u nás zákazníci zakoupili 21 000 bedýnek o váze 3 až 3,5 kilogramu. Jde tedy o zachráněné plody převyšující hmotnost 63 000 kilogramů, ročně tak můžeme dosáhnout záchrany 150 000 kilogramů ovoce a zeleniny,“ říká Aneta Turnovská.

V bedýnkách se ocitá ovoce a zelenina v průběhu dne podle přebytků plodů v regálech. „Vždy jde o výpěstky ve velmi dobré kondici, které když urychleně najdou svého strávníka, jsou zaručeně kvalitní potravinou. Máme stanovená přísná pravidla pro skladbu bedýnek. Ta zní čtyři druhy ovoce či zeleniny alespoň o váze tří kilogramů. Častými artikly v bedýnkách jsou sezónní produkty jako nyní rajčata, okurky, kapie, výpěstky jednodenní spotřeby, jakými jsou ředkvičky či jarní cibulka, ale nechybí mnohdy citrusy, kiwi a podobně,“ dodává Aneta Turnovská. Zákazníci bedýnky najdou na stojanech s názvem „Zachraň mě“ u pokladen.  

-stk-