Knihotaxi od Knihobotu jezdí nově i ve Frankfurtu

čtvrtek, 2. listopadu 2023, 17:25 Aktuality, Marketing MediaGuru

K Praze, Bratislavě a Vídni se Knihotaxi od Knihobotu rozšířilo také do Frankfurtu.

Knihotaxi zahájilo ve Frankfurtu u příležitosti knižního veletrhu Frankfurter Buchmesse, zdroj: Knihobot.

Knihotaxi zahájilo ve Frankfurtu u příležitosti knižního veletrhu Frankfurter Buchmesse, zdroj: Knihobot.

Téměř čtvrt milionu knih ze tří hlavních měst – tolik knih už za své dosavadní působení svezlo Knihotaxi knižního secondhandu Knihobot. Z jednorázové akce, kterou představil poprvé v Praze v červenci roku 2021, se stala pravidelná služba, kterou Knihobot rozšířil i do zahraničí. Aktuálně ji rozjíždí ve Frankfurtu nad Mohanem.

„I díky tomu, že lidé nemusí nikam chodit, kurýra si objednají na konkrétní časové okno a knihy navíc nemusí ani balit, je Knihotaxi pro řadu zákazníků a zákaznic velmi pohodlným řešením, jak poslat knihy dál,“ komentuje Barbora Votavová, brand manažerka Knihobotu, a dodává: „Službu jsme nejdříve nabízeli jen v největší ‚uklízecí ‘sezóně – v létě a kolem Vánoc. Knihotaxi se ale ujalo natolik, že jsme ho později zařadili jako jednu ze stálých možností, jak k nám knihy doručit.“

Například obyvatelé Prahy využili Knihotaxi k odvozu téměř 150 000 knih. Na Slovensku Knihotaxi poprvé vyjelo loni v červnu a během prvního turné, které zahrnovalo víkendy, poslali čtenáři v Bratislavě do oběhu přes 10 000 knih. Tuto službu využily i známé osobnosti jako herečka a diplomatka Magda Vášáryová nebo moderátorka TV Markíza Zlatica Puškárová.

„Vzhledem k tomu, že na Slovensku jsme tehdy neměli žádnou pobočku a místo, kam by mohli lidé donést knihy osobně, bylo Knihotaxi nejsnazší možností, jak se dostat přímo ke čtenářům. V Bratislavě jsme pak Knihotaxi rozšířili vloni v létě a nyní už stejně jako v Praze jezdí na pravidelné bázi, celkem už přivezlo na 60 tisíc knih,“ komentuje Barbora Votavová.

Od letošního léta se pod názvem Booktaxi služba rozšířila do Vídně – za tři měsíce už svozilo přes 30 tisíc knih a tvoří tak 56 % příjmu knih z Rakouska. Ve Frankfurtu odstartovala u příležitosti největšího knižního veletrhu v Evropě – Frankfurter Buchmesse. 

„Frankfurt jsme vybrali proto, že se koná fenomenální knižní veletrh a místní knihomolové a knihomolky si na něm pořizují novinky, na které jim doma nemusí zbývat místo. Díky Knihotaxi si ho snadno vytvoří,“ vysvětluje Barbora Votavová.  

-stk-