NextPage Media rozšiřuje aktivity, zavádí knižní edici

středa, 18. října 2023, 09:15 Aktuality, Tisk MediaGuru

NextPage Media vydává pod svými časopiseckými brandy Football Club a Heroine dva knižní tituly.

Fotbalové pohádky Zdeňka Folprechta, zdroj: NextPage Media

Fotbalové pohádky Zdeňka Folprechta, zdroj: NextPage Media

Vydavatelství NextPage Media rozšiřuje svůj záběr i do knižní produkce a rozvíjí knižní divizi. V kampani na Hithit uspěla kniha Fotbalové pohádky Zděňka Folprechta. Od více než 420 dárců se vybralo 313 tisíc korun. Na ní teď navazuje kampaň na první knihu z Edice Heroine – Manuál pro moderní mámy. Cílová částka je 250 tisíc korun.

Knižní divize je plánovaným rozšířením aktivit vydavatelství o další segment. Společně se spuštěním paywallu na webu Footballclub.cz a chystaném zamčení části obsahu webu Heroine jde o další krok, jak monetizovat obsah, který oba mediální projekty vytvářejí.

„Naším cílem je představit čtenářům jak nové autory, tak úspěšné zahraniční tituly šité na míru čtenářům jednotlivých titulů. V perfektní znalosti publik a schopnosti k nim knižní novinky jednoduše komunikovat prostřednictvím newsletterů a sociálních sítí vidím naši největší konkurenční výhodu, část výtisků ale půjde i do klasického prodeje, kde je naším výhradním distributorem Kosmas. Obě knihy vyjdou v listopadu. Další kniha z edice Heroine pak naváže v první polovině příštího roku,“ uvádí ředitel vydavatelství NextPage Media Martin Vlnas.

Kniha Fotbalové pohádky Zdeňka Folprechta cílí především na malé posluchače a čtenáře ve věku od pěti do dvanácti let a jejich rodiče se zájmem o fotbal. Obsahuje osm pohádkových příběhů, ve kterých vystupují nejen známé fotbalové hvězdy, ale také postavy z pohádkové říše. 

Druhou knihou, s níž vydavatelství NextPage Media cílí na vánoční trh, je kniha Manuál pro moderní mámy: Jak vychovat dcery, které změní svět. I ta si jde pro podporu na Hithit. Kampaň se stejnou cílovou částkou, 250 tisíc korun, odstartovala tento týden.

Manuál pro moderní mámy, zdroj: NextPage Media

Manuál pro moderní mámy, zdroj: NextPage Media

Autorkou knihy, která se v Německu probojovala na přední příčky žebříčku bestsellerů časopisu Spiegel, je německá pedagožka a rodinná poradkyně Susanne Mierau. V Manuálu nabízí návod, jak z dcer vychovat ženy, které jednou budou žít svobodně a rovnoprávně.

„Za čtyři roky, co vydáváme Heroine, sleduji změnu v českém veřejném prostoru. Mnoho témat, která Heroine jako první popsala, se naštěstí už probojovalo i do mainstreamu. Pak jsou ale momenty jako třeba konference Česko na křižovatce, kdy do panelu není pozvaná ani jedna žena. A v tu chvíli si říkám, co všechno se ještě musí stát, než se shodneme na tom, že o naší společnosti by měli rovným dílem rozhodovat muži i ženy,“ vysvětluje šéfredaktorka Heroine Michaela Kramárová. Kniha vyjde v minimálním nákladu 2500 kusů, o distribuci se také postará Kosmas.

-mav-