Nová O2 TV: Migrace pokračuje, problémy řešíme individuálně

úterý, 3. října 2023, 13:25 TV MediaGuru

O2 Czech Republic pokračuje v migraci zákazníků na novou televizní platformu. Spekulace na diskusních fórech odmítá.

Prostředí Nové O2 TV na různých zařízeních. Zdroj: O2 Czech Republic

Prostředí Nové O2 TV na různých zařízeních. Zdroj: O2 Czech Republic

Společnost O2 Czech Republic prozatím nedokončila migraci zákazníků na novou televizní platformu, ale její nasazení pokračuje podle operátora podle plánu. Nepodložené spekulace na diskusních fórech související s výměnou dodavatele technologie, firma odmítá.

„Jedná se o vůbec největší migraci zákaznické báze v historii, i proto není cílem cokoliv uspěchat,“ uvedl pro MediaGuru.cz mluvčí O2 TV David Solnař. Není však jasné, kdy přesně operátor O2 plánuje celou operaci završit. „Migrace bude v nadcházejícím období postupně dokončena,“ dodal bez bližšího upřesnění Solnař. Na další generaci televizní platformy nazvanou Nová O2 TV začala společnost přecházet loni v listopadu.

„Pokračujeme podle harmonogramu, novou platformu postupně ladíme nejen funkčně, ale zásadní vliv má i názor samotných zákazníků. Pravidelně si necháváme dělat průzkumy spokojenosti. Dle výsledků pak plánujeme i další kroky a zejména vývoj jednotlivých aplikací (pro set-top-boxy, pro chytré televize, pro mobily atd.). Průběžně s postupným vylepšováním se hodnoty zákaznické spokojenosti zvyšují,“ doplnil pro MediaGuru.cz mluvčí O2 TV.

Diskusní skupiny věnované migraci na Novou O2 TV spamují nespokojení zákazníci, kteří operátora často vyzývají, aby se vrátil k předchozí verzi služby, která podle jejich kritiky fungovala spolehlivě. O2 tuto kritiku vnímá, ale nejde podle ní reálně o masovou záležitost, ač se tak může na první pohled zdát. „Projekt nové O2 TV je největší technologickou změnou od jejího vzniku a vzhledem k počtu zákazníků se i takové ohlasy daly očekávat,“ brání operátora David Solnař.

Pokud některé funkce zákazníkům v nové verzi oproti té předchozí chybí, společnost O2 je uklidňuje, že se formou aktualizací na službě nadále pracuje. „Nová O2 TV se stále vyvíjí, téměř každý týden přidáváme nová vylepšení a funkcionality. Některé novinky zákazníci vnímají, protože změnu přímo vidí, některé aktualizace probíhají na pozadí a ačkoli je uživatelé nezaznamenají, pro fungování celé platformy mají zásadní vliv. Věříme, že průběžný vývoj a zlepšování nové O2 TV povede k vyšší zákaznické spokojenosti, než tomu bylo u původní verze,“ uzavírá Solnař.

O2 TV přechází na novou platformu O2 TV 2.0

úterý 1. listopadu 2022

-lukpol-