Nova zlepšila pokrytí svých stanic na Brněnsku

čtvrtek, 12. října 2023, 13:15 TV, Aktuality MediaGuru

Společnost Digital Broadcasting zlepšila koncem minulého týdne pokrytí multiplexu 24 na Brněnsku, konkrétně z vysílače Hády. Pozemní síť využívají zejména tematické klony skupiny Nova.

Ilustrační foto, zdroj: TV Nova

Ilustrační foto, zdroj: TV Nova

„Dnes jsme čtyřnásobně zvyšíli vysílací výkon z lokality Brno Hády 46 k a to z 5 kW na 20 kW ERP. Tímto podstatným navýšením výkonu pokračujeme v optimalizaci naši Vysílací sítě 24, v duchu toho co jsme slíbili našim současným i budoucím zákazníkům a všem našim divákům, kteří sledují televizní programy šířené v Multiplexu 24," uvedl výkonný ředitel Digital Broadcasting Jakub Juhas v tiskovém prohlášení, které novináři obdrželi v neděli večer po 19. hodině.

Největším zákazníkem televizní sítě, v jehož zájmu je také samotné rozšiřování tohoto multiplexu, je mediální skupina Nova. Kromě stejnojmenného hlavního kanálu jsou součástí programové nabídky také její další čtyři bezplatné stanice – Nova Lady, Nova Action, Nova Fun a Nova Gold. Dalšími zákazníky multiplexu 24 jsou například kanály Paramount Network, JOJ Family nebo CS Mystery. Na webu operátora je chybně uveden také Sport 5, který však již v létě vysílání ukončil.

-lukpol-