Novým šéfredaktorem zpravodajství ČT je Michal Kubal

pátek, 27. října 2023, 10:50 TV, Lidé MediaGuru

Šéfredaktorem zpravodajství České televize se po Petru Mrzenovi stává moderátor Michal Kubal. Vedení zpravodajství ČT má nové složení.

Michal Kubal, zdroj: Česká televize

Michal Kubal, zdroj: Česká televize

Novým šéfredaktorem zpravodajství České televize (ČT) je Michal Kubal, moderátor zpravodajské relace Události a vedoucí redaktor zahraničního zpravodajství ČT. Informovala o tom Česká televize. Zodpovídat bude za obsah všech pořadů Divize zpravodajství a publicistiky a vysílání ČT24.

Michal Kubal tak zaujme post po Petr Mrzenovi, který se po odchodu Zdeňka Šámala stal ředitelem zpravodajství a publicistiky ČT. Šámalův odchod následoval po jmenování Jana Součka novým generálním ředitelem.

Redakci od začátku listopadu povede Michal Kubal společně se zástupkyněmi Martinou Riebauerovou, Editou Horákovou Hardošovou, Anetou Snopovou a zástupcem Martinem Řezníčkem.

Zástupkyní šéfredaktora pro řízení diskusních pořadů se stane Martina Riebauerová. Ta dosud zastávala pozici vedoucí dramaturgyně pořadů Události, komentáře a Interview ČT24. V ČT působí posledních devět let, dříve byla mimo jiné zástupkyní šéfredaktora MF Dnes.

Za řízení reportážních pořadů bude nově z pozice zástupkyně šéfredaktora zodpovídat Aneta Snopová. Je jednou z tváří pořadu Reportéři ČT.

Řízením všech domácích redakcí zpravodajství ČT bude pověřena coby zástupkyně šéfredaktora Edita Horáková Hardošová. S domácím zpravodajstvím má dlouholeté zkušenosti. Byla jeho redaktorkou a jako vedoucí jej v posledních letech i vede.

Všechny zahraniční aktivity, redakci i síť zahraničních zpravodajů povede zástupce šéfredaktora Martin Řezníček, bývalý zpravodaj ČT v USA a nyní moderátor ČT. 

„Jsem rád, že se vedení Divize zpravodajství a publicistiky opírá jak o zkušené novináře, tak o výrazné novinářky. Věřím, že je to jedna z pozitivních změn, která přispěje ke kvalitě vysílání ČT24, na niž jsou diváci už zvyklí a právem ji i očekávají,“ říká ke složení nového vedení generální ředitel ČT Jan Souček.

Michal Kubal pracuje v ČT od roku 1999. V letech 2008-2012 byl zpravodajem ČT v USA. Od ledna 2013 se opět stal vedoucím zahraniční redakce ČT.  Moderuje Události a Události, komentáře, reportoval z válečných konfliktů a vedl rozhovory s předními světovými osobnostmi. V posledních letech moderuje i klíčové diskusní a zpravodajské pořady ČT24 a z pozice zástupce šéfredaktora dohlíží na chod všech odborných redakcí. Je držitelem mnoha novinářských ocenění, včetně Ceny Ferdinanda Peroutky

„Michal Kubal je výjimečná osobnost moderní české novinařiny. Prošel těžkými profesními výzvami a zkouškami v zahraničí i doma, ovládá kompletní škálu televizních dovedností, umí je předávat kolegům a je pevný v zásadách. Skvěle reprezentuje redakční hodnoty ČT: profesionalitu, poctivost a nestrannost. Proto bude šéfredaktorem,“ říká ke jmenování Michala Kubala ředitel Divize zpravodajství a publicistiky Petr Mrzena.

-mav-

Nový ředitel ČT Souček představil manažerský tým, vrací se Štern

pondělí 4. září 2023