Prima nabídne ve Skylink Live TV online reklamu

čtvrtek, 12. října 2023, 14:45 Aktuality, TV MediaGuru

Operátor Skylink začne vkládat do své internetové televize u pořadů z archivu online reklamu. Na tomto kroku se dohodl se společností FTV Prima. Na středečním setkání s novináři o tom informoval Petr Hatlapatka, obchodní ředitel online divize Media Clubu.

Zdroj: MediaGuru.cz

Zdroj: MediaGuru.cz

Skylink bude od roku 2024 prvním z největších operátorů na trhu, který tuto novinku do své internetové platformy u pořadů ve zpětném zhlédnutí implementuje. Ve své satelitní televizi pochopitelně není služba schopná technologicky zajistit, aby divák s reklamou nějak dál pracoval, pokud si ji nahraje například na vlastní zařízení. O2 TV i Vodafone TV možnost přetáčení pořadů na FTV Prima ve zpětném zhlédnutí blokují, Magenta TV nabízí možnost přetáčení skrze časové značky, online reklama do služby T-Mobilu ale vkládána není.

Divák rozdíl mezi online a klasickou reklamou technologicky nepozná, její rozdíl je však primárně v aktuálnosti. FTV Prima je schopna i při zpětném zhlédnutí dodávat nové reklamní spoty, což pochopitelně u běžného záznamu pořadu nelze. Skylink však není prvním operátorem internetové televize, který by se s Primou na nasazení online reklamy domluvil. Další podstatný rozdíl tohoto prvku je délka reklamní přestávky, která je reálně kratší. Prima ve středeční prezentaci uvedla, že IPTV operátoři (resp. internetové TV) pro ni znamenají segment dvou milionů domácností.

-lukpol-

Media Club zdraží TV reklamu pro rok 2024 o 22 %, změní cílovku

středa 11. října 2023