Ředitelem brněnského studia ČT bude Petr Albrecht

středa, 18. října 2023, 14:05 Aktuality, TV, Lidé MediaGuru

Rada ČT souhlasila s návrhem generálního ředitele ČT Jana Součka jmenovat do vedení brněnského studia ČT Petra Albrechta.

Petr Albrecht, zdroj: ČT

Petr Albrecht, zdroj: ČT

Ředitelem brněnského studia České televize bude od 1. listopadu Petr Albrecht, stávající vedoucí redaktor zpravodajství TS Brno. Mandát má na čtyři roky. Na návrh generálního ředitele ČT Jana Součka rozhodla o jmenování Petra Albrechta Rada ČT na svém středečním zasedání. Petr Albrecht zaujme post právě po Janu Součkovi, který byl před příchodem do vedení ČT ředitelem brněnského studia.

Nový ředitel brněnského studia plánuje v souladu s projektem generálního ředitele Součka zapojit brněnské studio do odbavování zpravodajského kanálu ČT24. Chce také posílit produkci brněnského studia, podpořit kulturu a náboženská témata nebo rozvíjet tvorbu pro děti a pro smyslově postižené diváky. Cílem čtyřletého mandátu je také sloučení dvou provozních budov studia.

Výběrové řízení na nového ředitele Televizního studia Brno České televize bylo vypsáno 15. srpna, kandidáti měli své projekty předkládat do 15. záři. Přihlásilo se dvacet uchazečů, z nichž šest postoupilo do užšího kola. Po slyšení uchazečů a prezentaci projektů doporučila po několikakolové volbě výběrová komise za nového ředitele ČT Brno Petra Albrechta.

Petr Albrecht pracuje v České televizi od roku 2009, dosud zastával pozici vedoucího redakce zpravodajství TS Brno. Souběžně s tím se věnuje pedagogické činnosti, kdy vede kurzy o televizní žurnalistice na Masarykově Univerzitě. Svou kariéru začínal v Lidových novinách

-mav-